Satış Yönetimi
Satış gücünün amaçlara ulaşmasını sağlamak için, uygun olanların seçilmesi, eğitilmesi, ücretlendirilmesi, motivasyonu, bölgelere ayrılması, planlaması, örgütlenmesi, kontrol edilmesi ve performanslarının değerlendirilmesi sürecidir.

... Satışçılık, potansiyel alıcı bulma, ona bilgi vererek satın almada yardım etme ve ikna etme sanatıdır. Satış yöneticisi satış temsilcilerinin yönetiminden, bölgelere göre görevlendirilmesinden ve performanslarının değerlendirilmesinden sorumludur... Dr. Taşkın'ın bu kitabı satış yöneticileri için yönetim faaliyetlerinde yol gösterici, yararlı bir rehber kitap niteliğindedir.
- Prof. Dr. Ahmet Kızıl-

... Satışçıların yönetimi, konuyla ilgilenenlere, özellikle de uygulamacılar olarak işletmelerde pazarlama ve satışla görevli yöneticilere yararlı bir kaynak olacaktır. Dr. Taşkın'ı bu kitabı yayınlamasından dolayı kutlar, yayın çalışmalarının başarıyla devamını dilerim.
- Prof. Dr. İsmet Mucuk-

Deneyimler ve birikimler olgulaşan meyvenin hazzı gibi; bir de onları paylaşmak... Sayın Dr. Taşkın'a, bu hazzı bizlerle paylaştığı için teşekkür ederim.
- Dr. Rıfat Çölkesen-

Bu kitap ile amaçlanan, işletmenin hedeflerine ulaşmasında satış yöneticisinin daha verimli ve etkin bir biçimde nasıl çalışabileceğinin ortaya koyulmasıdır.

Sektörde satış yöneticisi olarak çalışan, meslek planlamasında satış yöneticisi olmayı hedeflemiş veya işletme bölümlerinde okutulan "satış yönetimi eğitimi" derslerini alan okurlarımız için yararlı bir kaynaktır.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789756797167
Basım Yeri
İstanbul
Kapak Türü
Karton
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat