Tiyatro Estetiği 1. CiltOyun Metininde Estetik Denge

%5
Tiyatro Estetiği 1. Cilt,Önder Paker
Bu kitap, Tiyatro adını verdiğimiz birçok yaratım ve yorum sürecini kapsayan sanat alanının ilk basamağı olan oyun metninde, estetik dengeyi oluşturan ögeleri ele almaktadır. Oyun metninin ögeleri arasında oluşturulan estetik dengeyi örneklerle ele alan bu çalışma, düşünceden başlayıp, sahnelemeye kadar aşama aşama geliştirilen, Zincirleme Sanat Yapıtı olarak nitelediğimiz ve Tiyatro Olayı adını verdiğimiz bir sonuca doğru giden bir dizi içerik-biçim aşamasını kapsamaktadır.
Antik çağdan başlayarak dönemler içinde estetik dengelemenin ele alındığı bu kitapta, Cumhuriyet dönemi türk oyun yazarlarının yapıtlarından örnekler de incelenmektedir.
Tiyatro Estetiği kapsamında oyun metninde Estetik Dengeyi ele alan bu çalışmayı, 2. kitapta Oyunculuk Estetiği ve 3. kitapta da, Sahneleme Estetiği alanında araştırmalar izleyecek.
Tiyatro Estetiği araştırmasının ilk basamağı olan ve Oyun Metni Estetiğini ele alan bu kitap, tüm tiyatro öğrencilerine, eğitimcilerine ve bu alana merak duyan herkese ışık tutmayı amaçlamaktadır.
Stok Kodu
9789756797808
Sayfa Sayısı
222
Basım Tarihi
2007
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
1.Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat