Meraklı Çocuk Çocuklarınıza sevginin anlamı, paranın değeri, evrenin doğası hakkında basmakalıp ve yavan yanıtlar vermek istemezsiniz.Ama... çocuklarınıza ölüm hakkında ne söyleyebilirsiniz? Veya şiddet? Ya fakirlik? Bu kitap size, çocuklarınızı bir aile yaşantısı içinden geçirerek, kendi yanıtlarını yaratmalarında nasıl rehberlik yapılacağını gösterecek.
Bu kitapta tartışılan her soru için, anababalara yönelik gelişimsel rehberlik bulacaksınız. Ayrıca yaşlara uygun yanıtlar ve faaliyetlerden de bahsettik. Anababaların kendi yaşam deneyimlerinden yola çıkarak, çocuklarına nasıl yardımcı olabilecekleri de anlatıldı. Etkin dinlemeyi çocukların anlayacağı dili kullanmayı, temelde yatan esas soruyu tanımayı, yaşıtlardan ve medyadan öğrenilen fikirleri karşılıklı tartışmayı, dini, aileyi ve gelenekleri kullanmayı da öğreneceksiniz.
Hepimiz biliyoruz ki, çocukların sorularına ''doğru'' yanıt yoktur: Sadece anlamlı yanıt vardır. Bu kitap size meraklı bir çocuğun nasıl merhametli, sevecen ve umutlu bir yetişkin olarak büyüyebileceğini gösterecek.
Kitabın yazrı Jean Grasso Fitzpatrick, bir psikoterapist olup, aile ruhsallığının gelişmesi için evrensel bir şebeke olan Nesilden Nesile' nin kurucusudur. Fitzpatrick, evli ve iki çocuk annesi olup, New York' ta Westches Country' de yaşamını sürdürmektedir. Meraklı Çocuk, Papirüs Yayın Dağıtım, Ümit Arar, 9789757432951, Jean Grasso Fitzpatrick
Stok Kodu
9789757432951
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
254
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
1997-05
Çeviren
Ümit Arar
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat