Vadedilmiş Topraklarda Ölüm Korkusu

%5
Vadedilmiş Topraklarda Ölüm Korkusu,Kıvanç Galip Över
Vadedilmiş Topraklarda Ölüm Korkusu New York Post Gazetesi'nde 9 Eylül 1998 günü çıkan bir haber şöyleydi;
"Saddam'ın 1999 falı kötü çıktı...
Iraklı liderin ölümü kadın elinden olacak...
Bütün ABD'de tanınan ünlü falcı Madalyn Aslan Saddam'ın falına baktı. 28 Nisan 1937 tarihinde doğan Saddam Hüseyin, boğa burcundan gaddarlığı ve acımasızlığı da burcundan kaynaklanıyor.Doğduğu köyde her iki çocuktan birisinin 1 yaşına gelmeden öldüğü göz önüne alınırsa, Saddam'ın hayatta kalmasının mücize olduğunu dikkat çeken falcı, Saddam'ın astrolojik bakımdan "ateş ve toprak" grubundan olduğunu, düşünceye ağırlık veren "hava" grubundan nasibini almadığını belirtti.
Saddam'ın babasının belli olmadığı da iddia edilen falda, saddam için en güçlü içgüdünün hayatta kalma içgüdüsü olduğu, bu nedenle Saddam'ın iktidarını korumak için öldürmekten çekinmediği iddiası ortaya atıldı. Saddam'ın sadece birlikte büyüdüğü kişilere güvendiği ve onları önemli mevkilere getirdiği kaydedilen falda, Irak liderinin evlenmek için de yakın bir akrabasını seçtiği hatırlatıldı. Buna rağmen Saddam'ın gelecekte ailesinin kadın tarafıyla başının derde gireceğini ve ölümünün kadın elinden olacağını öne süren falcı, bununla birlikte ölümünün yakın bir tarihte olmayacağını vurguladı.
Saddam'ın alçalan burcunun Neptün olduğunu kaydeden falcı, bu bakımdan Irak liderinin Mozart, Einstein ve Hitler gibi ünlülerin bazı özelliklerini paylaştığını kaydetti..."
Madalyn Aslan, kuşkusuz sıradan bir falcı. Ancak Aslan'ın yaptığı yorum, aslında yakın Doğu'da sergilenen güç oyununda mevcut kuvvetler terazisindeki değişimlere paralellik gösteriyor... Asıl önemli olan, bu durumun Türkiye'yi nasıl etkileyeceği. Vadedilmiş Topraklarda Ölüm Korkusu, Papirüs Yayın Dağıtım, 9789756999622, Kıvanç Galip Över
Stok Kodu
9789756999622
Boyut
140-195
Sayfa Sayısı
318
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
1999-11
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat