Masumiyeti Özlemiştim Piraye Şengel, masumiyet izleğini ilk kitabı, "Gölgesiz Bir Kadın'da sorgulamaya başlamıştı. Bu kez, MASUMİYETİ ÖZLEMİŞTİM'deki öyküleriyle aynı izleğin zenginleştirilmiş boyutlarını konu edindiğini gözleriz. Zaman, mekan kavramlarını düşle gerçeğin buluşma noktalarında paralel alarak; insandan insana ulaşan duygu titreşimlerinin çağcıl öykülerini yazıyor Piraye Şengel. Öykücülüğümüzde farklı bir ses olma yolunda.
Birçok "gerçek kişi" bu düşsel evrende buluşarak, masumiyet çağının birer kahramanı oluyor. Hem içten, hem de dıştan bakarak sizi yolculuğa çıkarabilecek öykü demetinden oluşur Masumiyeti Özlemiştim.
Feridun Andaç
Herşeyin kirlendiği, masumiyetini kaybettiği yüzyılımızda, 'masumiyet' yoksa yalnızca fantastik bir boyutta mı kalacak' 'Melek Balıkları' satılmalı mı' 'Kızıl Ordu' geleceğe sadece bir orkestra olarak mı kalacak' Zamanın tarihini yazan Hawking, aşkın formülünü de yazabilecek mi' Sanatta kurgulanan bütün kötülükler gerçek mi olacak' Jack Nicholson Hayırsız Ada'ya sürülecek mi' Vampirler insanlardan daha mı masum' Nato genel sekreteri Adana'da konser verdi mi'
Kaptan Cousteau'nun ve Barışnikov'un en çok istediği şey neydi' Gülümsemenin sırrı çözülecek mi' Romy Schneider ile Romain Gary bir gün karşılaşacaklar mı'
Öykü kahramanlarının çoğunu tanıyoruz. Benim kahramanlarım dediği bu kişileri, yeniden kurgulayarak, fantastik kesitler sunmuş.
Metin Celal Masumiyeti Özlemiştim, Papirüs Yayın Dağıtım, 9789756999653, Pıraye Şengel
Stok Kodu
9789756999653
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
64
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
1999-7
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat