Büyük Filozoflar Platon’dan Wittgenstein’a Batı Felsefesi

%10
Büyük Filozoflar,Bryan Magee
Felsefeye merakınız, felsefi problemlere ilginiz mi var? Batı kültür tarihini, Avrupa'nın ikibinbeşyüz yıllık entelektüel serüvenini öğrenmek; günümüz dünyasını yaratan fikri zemini tanımak mı istiyorsunuz?
Bryan Magee'nin Batı'nın büyük filozoflarını anlatan Büyük Filozoflar adlı eseri, bütün bu amaçlara hizmet eden eşsiz bir felsefe tarihini niteliğinde. Hem popüler, hem alabildiğine teknik; bir yanıyla sistematik, bir yanıyla da tarihsel bir eser.
Kitap Batı düşüncesinin kilometre taşlarında duran büyük filozofları felsefe öğrenmeye, felsefe yapmaya, felsefi sorgulamaya çok uygun düşen bir yöntemle tanıtıyor. Büyük filozofların düşünme tarzlarını, kendilerine konu edindikleri felsefi problemleri, dünyaya armağan ettikleri büyük teorileri ve derin ufukları, akademik kariyerlerini hemen tamamen onlardan birini anlama ve yorumlama işine adamış, kendileri de birer filozof olan ünlü yorumcularla tartışıyor. Kitapta Platon'u, Aristoteles'i, Augustinus'i, Aquinalı Thomas'ı, modern felsefenin kurucusu Descartes'ı, panteist Spinoza'yı, Leibniz'i, bilim temelli modern dünya görüşü karşısında tedirgin liberal Locke'u, immateryalist Berkeley'i, Aydınlanmacı Hume'u, Kant'ı, Hegel ve Marx'ı, Schopenhauer'ı, Nietzsche'yi, fenomonolojinin babası Husserl'i, Heidegger'i, Sartre ve Merleau-Ponty'yi, Frege'yi, Russell ve Wittgenstein'i bulacaksınız.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9799757819225
Boyut
140-210
Sayfa Sayısı
369
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2001-01
Çeviren
Ahmet Cevizci,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat