'Bir dilek tutma şansı olsaydi, ne dilerdi?

Sessizlik mi? Dinginlik demekti sessizlik, köpüklü bir banyo, büyüyen çim, buzdolabının kapağını kapattıktan ve küçük ışık söndükten sonra içinde olup bitenlerdi. Kisaca, hiçlikti sessizlik. Ve sonunda, öldükten sonra gırtlağımıza kadar gömülecektik hiçliğe nasıl olsa. Şimdilik, çok daha farklı bir şeye ihtiyacı olduğunu düşünüyordu Himme. Bir şey -adı önemli değildi... yeter ki yüreğinde hissedebilsin, bir balina çığlığı gibi. Güçlü bir şey, dayanıklı bir şey. Heyecan verici bir şey, ama gerçekten heyecan verici, aşk gibi, misyon gibi ya da dünyayı kırk ışık yılı öteye taşıyacak bir fikir gibi.

Böylece bir şeye ihtiyaç duyuyordu. Bir şeye en azından, tercihen iki, acilen, çünkü ölüyordu bu arada. Ve durum, kayıtsız yüzüne rağmen, gerçekten vahimdi."

"O'nun büyüleyici nükteli hikayeleri, kızılca kıyametin ortasındab ile keskin bir zekanın dikkat çekebileceğini anlatır. En iyi şansımız Etgar Keret'in bir çılgınlığa dönüşmesidir - akıl sağlığı için bir çılgınlığa"
-Clive James

"Keret'in eserlen, aksi, paradoksal, modern ve garip bir projedir Kısaca bir Etgar Keret hikayesi gibidir, hikayeler kadar komik ve ilgi çekici olmamasının dışında. Bu yüzden kitabı açmanızı ve okumanızı istiyorum."
-Neal Stephenson

"O'nun dünyası çılgın imajlar, güzel şirinlikler, şiddetin inanılmaz aksiyonu, kahkaha ve dinamit patlamaları ile doludur. Yüreğinize dokunan ve kaygılandıran, bu kısa metinler herhangi bir politik söylevden daha fazla şey söylemekteler."
-Le Figaro

"Keret hiç bir şeyden korkmuyor; O'nun zeki hikayeleri iğne batışı gibi - travmatik ve hayalci, melankolik ve mizahla dopdolu, asla yüzeysel değil ve daima doğru."
-Die Welt

"Keret gücünü ispatlamaya başlayan olağanüstü, etkileyici bir yazar. Kitabı, Nimrod Çıldırışları'nın bir orijinalliği var ve okuyucu oltaya almak için saldırıyor.!
-The Age

"Etgar Keret'in olağanüstü hayal gücü okuyucu sloganlardan ve başlıklardan kurtarıyor."
-Linda Grant

Stok Kodu
9789752810402
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
152
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006-12
Çeviren
Avi Pardo
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat