Mısır Kraliçesi Kleopatra’nın Anıları

%25
Mısır Kraliçesi Kleopatranın Anıları,Margaret George
Tarihi romanların usta yazarı Margaret George, ihtişamlı bir krallığın güçlü ve ihtiraslı kraliçesi Kleopatra'nın yaşamını “Mısır Kraliçesi Kleopatra'nın Anıları“ adlı romanıyla hayata geçirmektedir. Nil'in kraliçesinin macera dolu yaşamı, zengin dil yapısı ve detaylı anlatımıyla okuyucunun damağında farklı bir lezzet bırakmaktadır. İhaneti, hırsı ve tutkuyu küçük yaşta tadan Kleopatra, yirmi bir yaşında çıktığı yolculuğunda dünyanın en güçlü adamı Julius Sezar ile karşılaşmış ve aralarındaki aşk, Sezar'ın suikaste kurban gittiği güne kadar devam etmiştir. Ardından ikinci güçlü adam Marc Antony ile yaşadığı büyük aşkın sonunda yaşamına kendi eliyle son vermiş ve ölümü Roma caddelerinde zafer şenlikleriyle kutlanmıştır. Okuyucuyu bilmediği ve görmediği diyarlarda gezdiren bu romanı okurken, doğunun gizemli ve büyüleyici atmosferinden çok etkilenecek, elinizden bırakamayacaksınız.

“Mısır Kraliçesi Kleopatra'nın Anıları“ Nil'in gizemli kraliçesinin yaşadığı iki büyük aşkın muhteşem hikayesini anlatıyor. Etkileyici ve çarpıcı bir serüven.
Barbara Taylor Bradford
Muhteşem bir hikaye “Mısır Kraliçesi Kleopatra'nın Anıları“ antik devri günümüze getiriyor, başka bir diyara yolculuk yaparken büyüleniyorsunuz. Onların hikayesini mutlaka okuyun.
Washington Post
Tam bir duygu seli, okurken ürperiyorsunuz.
Entertainment Weekly
George tarihi kişiliklerin yaşamını destansı bir öyküye dönüştürme konusunda tam bir usta.
Memphis Commercial Appeal
(Tanıtım Yazısından)
Stok Kodu
9789944326155
Boyut
145-230
Sayfa Sayısı
591
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006-07
Çeviren
Belma Dehni,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat