Dikkat ! Kalbiniz KonuşuyorBir Kadın Sosyolog Sağlıklı Bir Kalbe Sahip Olmanın Sırlarını Anlatıyor

%25
Dikkat! Kalbiniz Konuşuyor,Mimi Guarneri
“Bu, bir sağlık öncüsü tarafından yazılmış dürüst, açıklayıcı ve harekete geçirici bir kitaptır. Ben onu tavsiye ediyorum.“
- Andrew Weil
(Ön Kapak)
Dünyanın en önemli Kalp Cerahlarından biri olan DR. Mimi Guraneri Sağlıklı bir kalbe sahip olmanın sırlarını anlatıyor
Dünyada her yıl, 17.5 milyon insan kalbe bağlı hastalıklardan ölmektedir-her dakikada iki kişi. Kadınlar yakalandıkları göğüs kanseri nedeniyle bu sayı içerisinde çoğunluğu oluşturuyorlar. Önemli araştırmalar ve birikimlere rağmen, yıllık olarak 650.000.000'in üzerinde kalp krizi vakaları yaşanmaktadır. Bu alandaki yeni araştırmaları ile Dr. Guaneri bu kalp draması ile bilimi ustalıkla iç içe geçirmektedir. Kalbi çok katmanlı, karmaşık bir organ olarak tanımlayıp, akıldan ayrı olarak kalbi, zeka, hafıza ve karar alma becerilerini sağlayan bir santral olarak tanımlayan yeni bilmi keşfe çıkmıştır.
Tarihteki bütün dali sağlıkçılar gibi, Dr. Mimi Guarneri sağlık öykülerinin gücünün farkındadır. O, tam anlamıyla bir kalp doktorudur. Yalnızca fiziksel kalp ile değil duygusal kalp ile de ilgilidir. “Dikkat! Kalbiniz Konuşuyor“ da her ikisi de var.
- Dr. Larry Dossey
Dr. Mimi Guarneri kalp evini eşit bir şekilde stent ve şefkatle açan nadir doklardan biridir. Zeki bir teknisyen olarak, güçlü bir şifacıdır. Bu derin kitapta, kalbi bütün boyutlarıyla tanımlamaktadır. Kendi deneyimleriyle tıptaki yeni keşifleri birleştirecek bütünsel bir yön sunmaktadır. Bu kitap hayatınızı değiştirebilir ve hatta hayatınızı bile kurtarabilir.
- Dr. Dean Ornish, Kalp Cerrahı
Bu kalp kitabında, Dr. Guarneri kalp sağlığı ile ilgili edebi bir dil oluşturmuştur. Tamamen yaşanmış gerçek olayları teknolojideki son gelişmelerle birleştirerek, kalbimizi nasıl dinlememiz gerektiğini göstermektedir. Diğer insanların kalbiyle birlik olarak, anılara tutunarak ve zekamıza sarılarak...
- Dr. Paul Pearsall
Dr. Mimi Guarneri Tamamlayıcı Tıp Merkezi'nin kurucusu ve medikal direktörüdür. 1995'ten beri kalp hastalıkları ile ilgili olarak klinikte çalışan bir doktordur. Kalp ile ilgili birçok dergi ve gazetede sayısı makaleleri yer almıştır. Dr. Guarneri son teknolojik gelişmeler ve araştırmalar sonucunda kalbin fiziksel bir pompanın ötesinde olduğunu keşfederek kalp ve ruh arasındaki köprüyü kurmaktadır.
İnsan Yaşamının En Önemli Organı Olan Kalp Hakkında Mükemmel Bir Kitap Kalp Sağlığınızı Koruyun...
(Tanıtım Yazısından)
Stok Kodu
9789944326568
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
192
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006-01
Çeviren
Ayşe Mine Önenerk,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
3. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat