İsrail Nasıl Kaybetti? Ortadoğu Sorununa İlişkin 4 SoruOrtadoğu Sorununa İlişkin 4 Soru

%25
İsrail Nasıl Kaybetti,Richard Ben Cramer
Dünyanın sıcak gündemi İsrail, Filistin, Hamas ve Ortadoğu üzerine müthiş bir kitap
Pulitzer Ödüllü Yazar Richard Ben Gramer'den İsrail, Ortadoğu, Filistin, Hamas ve Yahudiler Üzerine Çok Çarpıcı Bir Yapıt!
Ortadoğu Sorununa İlişkin 4 Soru
Richard Ben Cramer İsrail Nasıl Kaybetti kitabında yaklaşık kırk yıldır yılan hikayesine dönmüş olan İsrail ,Filistin ve Ortadoğu arasındaki dört sorunu analiz etmektedir:
İsrail neden önemlidir?
Filistinlilerin neden bir devleti yoktur?
Bir Yahudi devleti nedir?
Neden barış olmamaktadır?
Kişisel gözlemleri ve keskin ve zekice görüşleriyle, Cramer İsrail'in Altı Gün Savaşları'nda ele geçirmiş olduğu toprakların elde tutma konusunda ruhunu kaybettiğini iddia etmektedir. İsrail, Filistinlilerden hiç de aşağı kalmayacak şekilde, bu işgalin bir kurbanı olmuştur. Cramer ilk kez olarak işgalin neden sürdüğünü ve hem Arap hem de Yahudi topluluklarında neden olduğu tahribat konusunda bilinmeyenleri anlatmaktadır.
Cramer'in bu topluluklara ilişkin portresi zamandan bağımsızdır. Gözlem ve tartışmalar yirmi beş yıl önce Orta Doğu'da yaptığı röportajlar ile Pulitzer Ödülü kazanmış olan Cramer'in keskin bakış açısını gözler önüne sermektedir.
Sonuç hem ısının hem de ışığın üretilmesinin amaçlandığı şaşırtıcı ve haz verici bir okuma metni olmuştur. Bu kitap konuya ilişkin konuşulanları değiştirecek derecede keskin bir gazetecilik örneğidir.
(Tanıtım Yazısından)
Stok Kodu
9789944326032
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
320
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006-04
Çeviren
Özkan Özdem,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat