Bir ülkenin kalkınabilmesi ve özellikle modern bir toplum olabilmesi, her şeyden önce bilimsel ve teknik insan gücüne sahip olmasıyla mümkündür. Günümüzde bilimsel çalışmalar sonucunda ortaya çıkan teknolojik gelişmelerin, bireyler tarafından sağlıklı bir şekilde algılanıp yorumlanabilmesi için temel fen bilimleri eğitiminin alınmış olması gerekir. Ancak bu durumda bireyler bilimin önemini anlayıp onun yaşam üzerine etkilerini görüp geliştirebilirler. Bu anlamda, fen eğitimcilerine önemli görevler düşmektedir.

Bu kitapta, yirminci yüzyılın başlarında klasik fiziğin cevap veremediği problemlere cevap veren, uygulamaları ile bugün yaşantımızı yakından ilgilendiren, pek çok gelişmeye zemin hazırlayan ve serüvenini henüz tamamlamamış olan Modern Fizik konularının sade bir şekilde anlatılması amaçlanmaktadır.

Bu kitapta yer alan konular, YÖKün 1997 yılında Eğitim Fakülteleri programlarında yaptığı değişiklikler göz önüne alınarak, Fen Bilgisi ve Fizik Öğretmenliği bölümlerinde beşinci dönemde ve Fen-Edebiyat Fakültelerinin Fizik Bölümlerinin dördüncü döneminde okutulmakta olan Fizik IV/Modern Fizik dersinin kur tanımına bağlı kalınarak oluşturulmuştur. Kitapta verilen kavramların kalıcılığının sağlanabilmesi için her bölüm sonunda çözümlü problemlere yer verilmiştir.
Stok Kodu
9789758792610
Boyut
160-240
Sayfa Sayısı
192
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2014-03
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat