İlköğretimde Matematik Öğretimi (1-5. Sınıflar)

%8
İlköğretimde Matematik Öğretimi (1-5. Sınıflar),Yaşar Baykul
İlköğretimde Matematik Öğretimi (1-5. Sınıflar) Bu kitap, İlköğretimde Matematik Dersi (1-5. Sınıflar) Öğretim Programının öğrenme ve alt öğrenme alanlarına göre hazırlanmıştır. Bazı alt öğrenme alanlarına bir bölüm ayrılmış, bazıları da aynı bölümde işlenmiştir. Bölümlerde, ilgili alt öğrenme alanına ait matematik özetlenmiş, işlemlerin algoritmaları açıklanmış, etkili bir öğretim için yöntemler içerisinde durulmuş ve bol etkinlik örnekleri verilmiştir.

Kitapta, problem çözme stratejilerine özel bir önem verilmiştir.
Kitabın hazırlanmasında, ilköğretim çağı çocuklarının bilişsel gelişim özellikleri, genel öğretim ve matematiğin özel öğretimindeki yeni gelişmeler dikkate alınmıştır. Ayrıca, öğrencilerin kavramları zihinlerinde kendilerinin oluşturmaları için hem zihinsel süreçler hem de matematiğin yapısı göz önüne alınmış, yapısalcı yaklaşıma öncelik verilmiştir.

Ölçme ve değerlendirmeye özel bir önem verilmiştir. Kitap boyunca değerlendirmenin, öğrenme eksikliklerinin saptanması ve öğretimin iyileştirilmesi amaçları ön planda tutulmuştur. Ayrıca; performansın değerlendirilmesi matematikteki gelişmenin izlenmesi ve duyuşsal özelliklerin ölçülmesine de yer verilmiştir. İlköğretimde Matematik Öğretimi 15 Sınıflar, Yaşar Baykul, 9789756802342, Pegem Akademi Yayıncılık
Stok Kodu
9789756802342
Boyut
195-275
Sayfa Sayısı
544
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2012-10
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat