Çocuk deyince insanın içi umutla dolar. Herkes az çok kendi çocukluğuna döner. Gözleri ışıldar. Uçan halılara biner, mavi balonlar şişirir, uçurtmalar uçurur, kuzularla oynaşır, çiçekleri koklar ve içindeki çocuklukla kucaklaşır biraz. Çocuk gelecektir, özgürlüğün ve özgünlüğün dünyasıdır, umuttur. İşte bu kitap, böyle zor, heyecanlı, canlı ve coşkulu alanın “önemli kitabı“ olmaya adaydır.
Kitabın hazırlanmasında öğrencinin şiir okuması, türkü söylemesi, türkülere uygun öykü yazması, masalları okuma, yaratıcı drama yöntemiyle anlatması, türlerin işlenmesinde çoklu zekanın işe koşulması, okuma alışkanlığı sürdürmede “eleştirel“ ve “yaratıcı okuma“ yöntemlerinin kullanılması ve dahası çocuğunun ulusal değerini keşfetmesi, buralardan beslenmesi, güven kazanması ve bu değerlerden evrensel (mirasa) değerlere uzanması hedeflenmiştir.
Kitabın genel anlamda “okur yazar“lara, çocuk sahibi “ana“ ve “babalara“; özel anlamda Anasınıfı, Sınıf, Türkçe, Sosyal Bilgiler, Fen Bilgisi, Rehber Öğretmen adaylarına (öğrencilerine) ve öğretmenlerine dönük bir çalışmadır.

Stok Kodu
9789756802618
Boyut
160-240
Sayfa Sayısı
362
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2008
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
3. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat