Eğitim Programları ve Değerlendirmesi

%7
Eğitim Programları ve Değerlendirilmesi,Çiğdem Hürsen

Liste Fiyatı : 17,00 TL
İndirimli Fiyat : 15,81 TL
(Bu ürünü aldığınızda 15 puan kazanacaksınız)
   15

Temin süresi 4 iş günüdür.

Adet
Günümüz bilgi toplumunda bireylerin çağa uyum sağlayarak bilgiyi elde etmesi ve paylaşması, ayrıca teknolojik gelişmeleri yakından takip etmesi ülkelerin çağdaşlaşması ve gelişmesi için son derece önem arz etmektedir.

Toplumların gelişip ilerleyebilmesi için bireylerin de yaşam boyu öğrenen, araştıran, eleştiren bireyler olmaları gerekmektedir. Bireylerin bu yeterliklere sahip olabilmesinde ise en etkili ve önemli kavram eğitim kavramıdır.

Eğitim bireylere sahip oldukları kültürel değerleri tanıtarak, içinde yaşadıkları topluma ve çağa ayak uydurmalarını sağlayan bir süreçtir. Bu sürecin planlı ve programlı olması ise bireylerin belirlenen hedeflere daha kısa zamanda ulaşmalarını sağlamaktadır. İşte bu süreçte eğitim programları ön plana çıkmakta ve önem kazanmaktadır.

Eğitim programları okul içi ve dışında planlı etkinlikleri kapsayan, öğretmenlerin rehberliğinde öğrencilerin geçirmiş oldukları tüm yaşantılardır. Bu süreçte, bireylerin ve toplumun temel ihtiyaçları dikkate alınarak, bu ihtiyaçların giderilmesi planlanmaktadır. Planlanan etkinliklerin gerçek hayata geçirilebilmesi ise iyi organize edilmiş bir eğitim programı ve öğretme-öğrenme süreci ile gerçekleşebilir.

Bu kitap, eğitim programlarının geliştirilmesi, uygulanması ve değerlendirilmesi süreçleriyle ilgili kaynak oluşturma amacı ile yazılmıştır.

Stok Kodu
9786055885120
Boyut
160-240
Sayfa Sayısı
152
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2012-01
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat