Yurt Dışında Görevlendirilecek Öğretmenlerin Mesleki Yeterlik Sınavına Hazırlık Soru Bankası

%7
Yurt Dışında Görevlendirilecek Öğretmenlerin Mesleki Yeterlik Sınavına
Yurt Dışında Görevlendirilecek Öğretmenlerin Mesleki Yeterlik Sınavları için açıklanan yönetmeliğe göre; 2011 Eğitim Kurumları Müdür Yardımcılığı Seçme Sınavlarına Hazırlık El Kitabı isimli yayınımız, gerekli yönetmelik ve mevzuatı %75 kapsamaktadır.
Bilindiği üzere, yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın öğrenim çağındaki çocuklarının öğretimini sağlamak amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünce mesleki yeterlik ve yabancı dil sınavı ile temsil yeteneği mülakatı usulüyle öğretmenler seçmektedir. Bakanlıkça yapılan mesleki yeterlik sınavlarında; Türkçe, sosyal bilimleri, öğretmenlik meslek bilgisi ve genel kültür sorularını kapsayan 100 soruluk bir test uygulanmaktadır.
Kitapta, yazılı sınav konuları çerçevesinde;
Türkçe,
Sosyal Bilimler,
Öğretmenlik Meslek Bilgisi,
Genel Kültür
sorularından oluşan 15 deneme sınavına yer verilmiştir (1500 soru-cevap).
Kitapta ayrıca, geçmiş yıllarda yapılan son 5 sınav sorularına da yer verilmiştir. Diğer taraftan, bu sınava yönelik konu anlatımları için de yayınevimizce yayımlanmış olan; KPSS Eğitim Bilimleri, KPSS Genel Yetenek Genel Kültür, Uzman Öğretmenlik Sınavlarına Hazırlık ve eğitim bilimleri alanında yayımlanmış olan diğer yayınlarımızdan yararlanabilirsiniz. “[...]
(Tanıtım Bülteninden)
Stok Kodu
9786055885441
Sayfa Sayısı
380
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2008-09
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat