Kitap üç bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde Almanca Dilbilgisinin ana konuları geniş çözümleri ile konuların iyi öğrenilmesine ve pekiştirilmesine imkân sağlanmıştır. Ayrıca bu bölümde verilen konu testleri bazı dilbilgisi konularının test tekniği bakımından daha iyi anlaşılmasını ve uygulanmasını sağlayacak niteliktedir.
İkinci bölümde KPDS, ÜDS ve YDS sınavlarında çıkan soru tipleri ile ilgili teknikler ve bu tür soruları cevaplandırırken dikkat edilecek hususlar, daha önce çıkmış sorular üzerinde ayrıntılarıyla gösterilmiştir. Bu bölüm bu yönüyle bu tür sınavlara girecekler için eşsiz bir kaynak niteliğindedir.
Üçüncü ve sonuncu bölüm ise kelime dağarcığına, çeşitli dilbilgisi konularına ve okuduğunu anlamaya yönelik çok sayıda testi içermektedir. Bu testlerin dışında en son soru formatlarında hazırlanmış üç KPDS sınavı ve çözümleri ile bu sınava gireceklerin kendi bilgilerini test etmelerini ve sınava daha uyu hazırlanmaları amaçlanmıştır,
Bu eserin Almanca öğrenenler ve öğretenler için son derece faydalı bir başvuru kaynağı olacağını değerlendiriyorum. Almanca öğretenlere ve Almanca sınavlarına gireceklere başarılar diliyorum.

Stok Kodu
9789758778119
Boyut
160-230
Sayfa Sayısı
700
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2009-11
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat