Avamdan Avasa Doğru (b.boy) Âlemlerin Rabbına ardı arkası kesilmeyen bir hamd ile hamd olsun, onun Resulüne, Âline, ve Ashabına dünyâlar durdukça Salâtı Selam olsun.

Bu kitap insanlara sunulmuş. Allâhın yüceliğini bildirir, avamdan havasa doğru insanları yükseltir. Nebiler bu yüce Ahlâklanyla insanlara numune olmuş Resulullah efendimizde bu yüce Ahlâkiyle kemâlâtıyla bütün insanlığa numune olmuştur. Allâhü Teâlâda Onıı. (VEİNNEKELEALÂ) HULU-KIN AZIYM ile övüyor ve yüce ahlâkına kasem buyuruyor. Hakkı bilen hakka yönelen onun ahlâkiyle, yükselecektir. Her insan bu güzel duyguları bilmeli buna göre kendini ayarlamalı.

Bir kul bunu derk etmekle, bu sözle âmil oldukta kalbi mutmain derecesini bulur, kalbi mutmain, meratibi vilayetin birinci basamağıdır. Allahtan gelene razı olur. İstenilecek kapıyı bilir. Bu suretle imân, avamın imâm, havasın imânı olmak üzere müminlerde derece hâsıl olur. İşte bu imân havasın imamdır. Kul o, zaman tevhidi kâliden tevhidi hakikiye, makamı avamdan, makamı havasa yükselmiş olur. Avamdan Avasa Doğru bboy, Mehmet Kemal Pilavoğlu, 3002795100059, Pilavoğlu Kitabevi ve Yayınları
Stok Kodu
3002795100059
Basım Yeri
Ankara
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat