Dünya Mutlaka Resulullah'ı Bilmeli, Her Sözünü İşitmeli

%20
Dünya Mutlaka Resulullah'ı Bilmeli,Her Sözünü İşitmeli,Mehmet Kemal Pi
Dünya Mutlaka Resulullah'ı Bilmeli, Her Sözünü İşitmeli Resûlullah, insanlara maddî ve mânevi alanda insanlığını duyurucu her-şeyi kemaliyle bildirmiştir. İnsanlık, Kabbısını bilmek itikat ve amelde insanlığa has duygulan ondan öğrenmek zaruretindedir. Çünkü o, Rabbısından aldığı noksansız talimatı, duyguları insanlara en uygun bir surette bildirmiş, insanlara kemalâtı uyandırıcı her sözü söylemiş, her kötülükten insanları korumuştur.

Geçen asırların noksanlıklarını her hususta tamamlayan bir nimeti insanlara sunmuştur. Bu yönden her insan, bütün dünya mutlaka onun sesini işitmeli kendisini noksanlardan, kötülükten koruyarak her türlü kemaiâta yönelterek her büyük nîmete ermek yolunu tutmalıdır. Onun sözü bir asra değil, bütün asırlaradır. Bir millete değil, bütün insanlaradır. Bütün insanlara, insi cine olmuştur. Onun sözüne gelen hakîkî nîmete erer, en büyük saadete devlete erişir.

Bu kitapta, Resûlullahın Hakkı bildirici, ahlâki yollara yöneltici insanlığı maddî ve mânevi alandaki onun yüksek duygularından, hitaplarından bahseder. Muvaffakiyet Allahtandır.

Elhac

M. Kemâl Pilâvoğlu Dünya Mutlaka Resulullahı Bilmeli, Her Sözünü İşitmeli, Mehmet Kemal Pilavoğlu, 3002795101659, Pilavoğlu Kitabevi ve Yayınları
Stok Kodu
3002795101659
Basım Yeri
Ankara
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat