Esma-ül Hüsna Bu kitap Allahü Teâlânın esmaül hüsnasından bahseder esma ismi camidir hüsna kelimesi ise en güzel manâsını ifade eder cümlenin manâsı en güzel isimler demektir. Bu suretle 99 esmâ-i Şerifi en güzel isimlerle Alla! ü Teâlâyı zikir edilir. Kulun Allahü Teâlâya pek oüyük inancı ve kazancı olur. Allahü Teâlâlayı 99 ismi şerifiyle zikredene Allahü Teâlâ Rahmet eden onu cennetine koyar ve onu cemali ilâhisiyle müşerref eder. O kul bilmek sevmek yüceliği ile kulluğun en güzeline yol açar. Kulu bu dünya aleminde kötü hülyalarından Allahü Teâlâ kurtarıp temiz duygularla kendisine hakiki kul eder, güzelin en güzellerine yöneltir. Bu esmayı hüsnâyı okuyan bu dünyada en büyük kazanca erişir cenneti cemaline müşerref olur. Allahü Teâlâyı Hakkı ile bilmek ve sevmek devletine erer. Bizde bu kitapla ümmeti bu devlet erdirmek için Allahü Teâlânın 99 isminin yazıp manalarını vererek bildiriyoruz ümmeti bu devlete erdirmeğe çalışacağız.

Resûlullah efendimizde bir hadisi şerifinde Allahü Teâlânın 99 isimleri vardır bunları zikreden cennete girer ve her kime bir hüzün isabet ederse.

ALLAHÜMME İNNİ ABDÜKE VEBNÜ ABDİKE

VEBNÜ EMETİKE NASİYETİ BİYEDİKE MADIN Fİ-HÜKMİKE ADLÜN Fİ GAZAÜKE ESELÜKE BİKÜLLİ İSMİN HÜVELEKE SEMMEYTÜ BİHİ NEFSEKE EV ENZELETHÜ Fİ KİTABİKE EV ALLEMTEHÜ AHA-DEN MİN HALKIKE EV ESTESERTE BİHİ Fİ İLMİL GAYBİ İNDEKE EN TECALEL KURÂNİ REBİA GAL-Bİ VE NURA SADRİ VE CİLAE HÜZNİ VE ZEHABE HEMMİYYİ diye dua ederse Allahü Teâlâ o kulun elem kederini giderir onun yerine ferahlık ve surur bahşeder, buyurur....

Bu Mübarek Duanın Manâyı Şerifi:

Ey Allahım ben senin kulunum mukadderatım senin kudretli elindedir mukadderatımda senin emri fermanın, hâkim ve nafizdir hakkımda takdir ve tenfiz buyurduğun her hüküm mutlak adalettir.

Ey Rabbim esmaül hüsnanı has kullarına tâlim buyurdun kitaplarında zikrettin ledün ilmini de zatı uluhiyyetine tasis buyurdun ve hiç bir kimseye onun sırrını açmadın.

Ey Allahın bu güzel isimlerin hürmetine kuranı kerimi kalbimin nuru gönlümün Bahar ve sü-ruruna ve bütün elem kederlerimin bela ve felaketlerin definede deva ve şifa kıl demektir.

Resülullah efendimiz bir hadisi şerifinde Allahü Teâlanm 99 isimleri vardır bunları zikreden cennete girer. Her kime bir keder hüzün isabet ederde bu 99 ismi şerifleri okur sonrada bu duayı okursa Allahü Teâlâ onun elem kederlerini giderir. Esmaül Hüsna, O Boy, Mehmet Kemal Pilavoğlu, 3002795101479, Pilavoğlu Kitabevi ve Yayınları
Stok Kodu
3002795101479
Basım Yeri
Ankara
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat