Her Kötülüğün Anası Şarap

%20
Her Kötülüğün Anası Şarap,Mehmet Kemal Pilavoğlu
Her Kötülüğün Anası Şarap Şarap içen her kötülüğe yol açar. Akıllar şarapla şehevânî hislere, kötü hislere yönelir. Şarap, insana kötü-lük kapısını açtıran en büyük bir içki olmuştur. Vücudu sıhhatten düşürmekle de en kötü bir içki olur. İnsanın maddî, manevî hayatını bozan, her türlü kötülüklere yol açan içki olmakla, insan şaraptan kurtulduğu vakit hakîkî insan olur. Şaraba meylettiği zamanda her türlü haksızlığı, kötülüğü işlemekle en kötü insan olur.

Bu suretle şarabı yapanlar, dağıtanlar insanlığa en büyük kötülüğü yapmış olurlar. Çünkü onlar, şarap dağıtmakla insanlığa kötülüğün kapısını açarlar, bu kötülükle insanları, kötülüğün en kötüsüne doğru sürüklemiş olurlar. Resûlullahta Kalennebiyyü Sallallâhü Aleyhi Vesellem :

«içki kötülüğün anasıdır» buyurarak her kötülüğün ondan doğduğunu duyurmuştur.

Bu kitapta, şarap hakkında Kurân-ı Kerîmin âyetlerini, Resûlullahın hadîsi şeriflerini bildirerek, her kötülüğün anasından insanları korumayı arzular. Âyeti kerîmelerle inananlara, Resûlullahın yolunda gidenlere ne mutlu, git-miyenlerde her kötülüğü işlemiş, kendilerini ve bütün insanlığı ifsad etmiş olurlar. Kıyamet gününde de asla Allahın azabından kendini kurtaramazlar. Hazreti Enes Resûlullah-tan su hadîsi şerifi bildirir.Hazreti Enes, ben Resûlallah sallallahu Aleyhi Vesellem-den işittim buyurdular ki; «Allah, şaraba ve şarap içene ve şarabı içirene ve satana ve satınalana ve sıkana ve nefsi için sıktırana ,onu taşıyana ve kendisine getirilene ve fiatını alana lanet etmiştir.»

Bu hadîsi sahih, İslâm dîninde şarabı yapanın, alıp satanın, onu taşıyanın Allahın lanetine duçar olduğunu bildirir, bununla insanlığı uyandırır. Allaha îman eden, mutlaka resulünün bu sözünü tutacak, kendini Allahın lanetinden kurtarmak için şarap yapmayacak, şarabı da satmayacak, şa-rabada üzümünü vermeyecektir. Aksi halde, Allahın lanetine duçar olmuş, rahmetinden kovulmuş en kötü insan olur. Bunu herkes bilmeli, bu yolda insanları uyandırmalıdır.

Bu kitapta, Hakkın bize sunduğu âyetlerle resulünün bildirdiği hadîsi şeriflerle hep bu hakikatları bildirecek, insanları uyandırmak için çalışacaktır.

Muvaffakiyet Allahtandır. Her Kötülüğün Anası Şarap, Mehmet Kemal Pilavoğlu, 3002795101559, Pilavoğlu Kitabevi ve Yayınları
Stok Kodu
3002795101559
Basım Yeri
Ankara
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat