Kur'an-ı Kerime Göre İman Va Ameli Salih

%20
Kur'an-ı Kerime Göre İman Va Ameli Salih,Mehmet Kemal Pilavoğlu
Kur'an-ı Kerime Göre İman Va Ameli Salih İMAN, Allahü Teâlânın insanlara verdiği en büyük atiyyesidir. One daha büyük nîmet olamaz. Bir insana Dünyada bundan başka bir nîmet i rilmese de, insan bu nimetin hakkını asla ödeyemez.

Bu suretle Allahü Teâlânın bu yüce nimeti karşısında ona, ardı ark kesilmeyen, ebede kadar hamdü senalar ederiz. İman nimeti dilde kalmam için, kalbe indirilmesi gerekir. Çünki, dilde kalan îman sözü, bir kuru lâf t ibaret kalır. O halde, herkes îmana taallûk eden şeyleri, kalbinin urukuna letecektir. Kalbe İman nekadar işlerse, insan o nisbette insanlık kisves giyer, Rabbısına halis, muhlis bir kul olur. îman, kalplere işledikçe, on nuru, gözlerde, kulaklarda, bütün âzâda parlayarak, insanları ameli sâlihe \ nettir. İnsanlar da, ameli salih yoluyla Allahü Teâlânın rızasını t turlar ve yücelirler. Bundan dolayı mübarek kitabımız, îmandan sonra hem ameli sâlih buyurmuştur ki, bu ikisi birbirinden ayrılmayan vasıfiard îman-ı olan, ameli sâlihe yol açar. Biz de, bu kitabımızla, Kurân-ı Kerimde îmanla beraber, ameli sâlihe aid âyeti kerîmeleri topladık. Bununla h mümin bu yüce hakikati bilecek, kendisini kemâlâtın yükseklerine götürü amellere tevessül edecektir.

Muvaffakiyet Allahtandır.

E L H A C

Mehmed Kemâl PİLÂVOĞLU Kuranı Kerime Göre İman Va Ameli Salih, Mehmet Kemal Pilavoğlu, 3002795100529, Pilavoğlu Kitabevi ve Yayınları
Stok Kodu
3002795100529
Basım Yeri
Ankara
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat