Musa Aleyhisselam, Muhammed Aleyhisselamı Müjdeliyor

%20
Musa Aleyhisselam,Muhammed Aleyhisselamı Müjdeliyor,Mehmet Kemal Pilav
Musa Aleyhisselam, Muhammed Aleyhisselamı Müjdeliyor Allahü Tealâ, ervahı ezelde her ruhtan bir ahid aldığı gibi, Nebilerden de has olarak ahid almış, Resûlüllahm zamanı saadetlerine erişen her Nebî onu tasdik edecek ve ümmetine de onu beyan edecektir. Âli İmran sûresinin 81 ci âyeti kerîmesinde (VEİZ - AHA-ZALLAHÜ MÎSAKANNEBİYYÎNE) buyrularak «Allah Nebilerinden ahid almıştır. Size kitab-ı hikmeti verdini. Size onları tastik eden bir nebî gelecek. Ona mutlaka inanacaksınız. Ona mutlaka yardım edeceksiniz. İkrar edip bu ahdi kabul ettiniz mi? (Bütün Nebiler de ervah âleminde Rablarına ikrar ettik diye) cevap verdiler > (KALE FEŞHEDÛ VE ENE MAAKÜM MİNEŞŞAHİDÎN) «Şahid olun ben de sizinle beraber şahidlerdenim» buyurmuştur.

Her Nebî, bu âleme gelince Resûlüllahı beyan etmiş, ümmetine bildirmiştir. Bütün kitaplarda, suhuf-İarda Resûlullahın mübarek ismi şerifi geçmiş, her Pey gamber ümmetlerine bunu müjdelemiştir. Mûsâ Aleyhis-selâm da kendisine indirilen Tevratı şerifte bu müjdeyi ümmetine bildirmiş ,ona ulaşırlarsa îman etmelerini duyurmuştur. Biz de bu kitapda Mûsâ Aleyhisselâmm Tevradı şerifte Resûlüllah efendimiz hakkındaki müjdeleri bildirmekle onu hakîki bir cepheden ümmete duyurmak arzusundayız. Cenabı Hak muvaffak eylesin, Nusrat Allahtandır.

ELHÂC M. KEMÂL PİLÂVOĞLU Musa Aleyhisselam, Muhammed Aleyhisselamı Müjdeliyor, Mehmet Kemal Pilavoğlu, 3002795100989, Pilavoğlu Kitabevi ve Yayınları
Stok Kodu
3002795100989
Basım Yeri
Ankara
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat