Rasulullah ve Hayatından Hatıralar

%20
Rasulullah ve Hayatından Hatıralar,Mehmet Kemal Pilavoğlu
Rasulullah ve Hayatından Hatıralar Resûlüllah bütün inanç ve amelinde Kurân-ı Kerimin beyan ettiği emirleri tutmakta, nehiylerinden kaçmakta idi. Bu yoldan gidenler, Allaha inanmış, bilmiş ve sevmiş olurlar. Bunun haricinde gidenler (DÂLLE DÂLÂ-LENBAIYDA) âyeti kerimesiyle; «Dalalet kuyusuna kendilerini atmış olurlar».

Eğer o şefkatli eliyle kötülükleri kaldırmasaydı zalimler bütün beşeriyeti kötülüğe sevkedecekler, insanlık arasındaki kötülüğü yaşatacaklardı. Bugün biz islamiye-tin büyük çağrısını duyamayacak, vahşi sesler içinde kalıp bir vahşi olacaktık.

O nuru mahz olmakla ancak bütün âlem ve âdem o nurdan istifade eder. Halikına kurbiyet, onun nuruna kur-biyet ile mümkündür. Hiç bir kimse bu nurun haricinde kurbiyet edemez. Bu suretle, bundaki esrarı anlamak kur-biyete ve hakikata ermenin yoludur. Bu kitapta Resûlüllah efendimizden ve hayatından bir katracığını anlatmaya çalışacağız. Buna muvaffak olursak okuyan, anlayan için büyük bir devlet olur. Bu devlete erenlere ne mutlu.

ELHAC MEHMED KEMÂL PİLAVOĞLU Rasulullah ve Hayatından Hatıralar, Mehmet Kemal Pilavoğlu, 3002795100129, Pilavoğlu Kitabevi ve Yayınları
Stok Kodu
3002795100129
Basım Yeri
Ankara
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat