Siyasi Makaleler Bu gün Amerikanın meşhur Newyork şehrinde yüzde 90 yahudi hakimdir. Oranın muazzam binaları ticarethaneleri hep yahudi ser-mayesiyledir. Bundan dolayı yahudiler Newyorka yeni Filistin ismini verdiler. Yahudiler, orada bu kadar hürriyete bu kadar ziraat sanayi ticaret inkişafına mazhar oldukları halde hiç bir vakit Amerikalı olmamıştır. Daima yahudi olmuş yahudi olarak yaşamış, yahudi siyasetini gütmüştür.

Bu gün onun tesiri altında Amerika onu silâhlandırır, onun tesiri altında onu müdafaa eder.

Yahudilerin meşhur sanayicisi Berin Lart Baruh, Birinci Cihan Muharebesinde Amerika kongresinde o zaman Amerikada çalışan 246 silâh fabrikasından 243 üne şahsen hâkim olduğunu gururla söylemiş ve ilân etmişti. Bu gün harp sanayii hususunda da daha ziyade yahudi tesiri kendisini gösteriyor.

Bu gün dünyanın meşhur sinema şehri Holivut her şeyden önce yahudi şehridir. Bütün ahlâksız filimler ve kendi emellerine göre buradan hazırlanıp büyük reklâmlarla dünyaya dağılıyor. Dünya körpe dimağları bu emellerle bozar. Daima her zaman yahudiler oradan korunur. Bu gün Amerkada 30 - 40 ırka mensup insanlar Amerika unvanı altında hep yahudinin gizli sistematik, ticaret, sanayii, ziraati elindedir. Bu gün Holivutta Yahudi saltanatı hüküm sürmektedir. Orada her taraftan giren Rus, Polonya, Romanya, Fransız, Türk yahudiler ine de rastlanmaktadır. Bu gün orada Babilde Kudüs için ağlayanlar neşeleriyle yaşamakta ikinci bir hamleyle Arzı Mevudu tahakkuk ettirmektedirler. Bu gün Amerikanın büyük sermayedarları, alimleri, en meşhur sanatkârları, milyonerleri, milyarderleri yahudilerdir.

Bu yasakları Muizler, çeşitli siyasetlerle ordulara nüfuz etmişler isim ve milliyetlerini değiştirerekte Mısır ordusunu bozmuşlar İsraillilere teslim etmişlerdir. Bu gün bizde yaşayan bu ahlâksız yahudi hayranları Türk milletinin mukaddes dinini unutarak onlara hayranlıkları dolayısıyla bizide kötü akibetlere sürüklemek yo-nu güderler.

Her asırda Türk milleti Müslümandır, Müslüman kaldıkça asla başka bir milletin esaretine giremez. Onu yükseltecek kalpteki imandır. Onunla yaşayacak onunla en büyük zaferlere erecektir. Onunla varlığını koruyacak dünyayı saran tehlikeleri onunla kurup yükselecek yüksekliğin en yücesine onunla erişecektir. Siyasi Makaleler, Mehmet Kemal Pilavoğlu, 3002795101699, Pilavoğlu Kitabevi ve Yayınları
Stok Kodu
3002795101699
Basım Yeri
Ankara
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat