KemikYeni Binyılın Kült Romanı

%20
Kemik,Bedri Baykam
Kemik Editörün Notu: Kitap, 4. Sulh Ceza Mahkemesi tarafından, müstehcen olduğu gerekçesiyle toplatılmıştır. Dava halen devam etmektedir.

Selim Targan, 36 yaşında bir fotoğrafçı. Kendi alanını ve yalnızlığını seviyor. Farklı bir İstanbul'da, farklı bir Dünya'da yaşıyor. Bilim ve teknoloji bir yandan rüyalarının görüntülerini kaydetmeye, diğer yandan da insanlığın sonsuz koşusunun geleceğini avucunda hissetmesine yarıyor.

Yakın dostu dünyaca ünlü bilim insanı Naciye Yurdum'la yapacağı nefes kesici bir sohbet, onun gözünde davet edici bir kalça veya geçici bir flörtten daha az değerli değil. Sürekli olarak limitsiz servetini "para-iktitar-seks" üçgeninde kullanan karanlık işadamı Zozi Miko ise, onun katlanmaya mecbur olduğu yakın çevresinin bir gerçeği. Hoş rastlantıları ve kötü sürprizleriyle her an Dünya'nın oluşturduğu dev yap-boz'u yönlendiren görünmez güçler, Selim Targan'ı adım adım talep etmediği karışık ve tehlikeli bir yeni binyıl macersanının içine sürükleyecek...

Ressam-yazar Bedri Baykam'ın 12. kitabı ve ilk romanı olan KEMİK, felsefe ve ölümün, tarih ve bilimkurgunun, sosyoloji ve siyasetin, insan ilişkileri ve cinselliğin beraber örtüşmekten kaçınmadığı bir dalgakıran.

"Evren"in ve insanlık tarihinin geçmişi ve yarınları üzerine bu kadar farklı katmanlardan bir araya gelmiş bilgi ve yorumun, bu kadar anlaşılır bir dille, bu denli sürükleyici bir hikayeye ışık verebilmesi, KEMİK'te olağanüstü bir kurgu başarısıyla gerçekleştirilmiş."
- Barbaros Sağdıç -
Mimarlık-Dekorasyon Dergisi

"KEMİK Roman toplumda ve yazın dünyasında uzlaşma vesilesi olan genel simgelerin tümüne çomak sokuyor. Teknoloji, bilim, sanat, politika ve cinsellik konularında kutsal sayılan gelenek ve değerlerin ikiyüzlülülüğüne tam ters güzergahtan ironik bir postmodern okuma modeli öneriyor. Öyle görünüyor ki, KEMİK Roman birçok kişinin sinirlerini bozacak. Hem de fazlasıyla..."
- Levent Çalıkoğlu -
Eleştirmen
(Arka Kapak) Kemik, Yeni Binyılın Kült Romanı, Bedri Baykam, 9789758554003, Piramid Yayıncılık
Stok Kodu
9789758554003
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
595
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2010-09
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat