Adayın El Kitabı Seçime gerçekten hazır mısınız'
Adayın El Kitabı, yerel seçimlerde aday olacak, seçim kampanyası yönetecek, seçim çalışmalarına hizmet sunacak herkes için hazırlanan bir rehber kitap.
Aday olmak demek, çok zorlu ve karmaşık bir iletişim sürecine girmek demek. Aday kendini geniş kalabalıklara nasıl anlatmalı, onları nasıl ikna etmeli'
Seçmenle iletişim kurmanın yolları ve biçimleri nelerdir' Yerel yönetim politikaları oluştururken hangi unsurları gözden kaçırmamak gerekir'
Adayın El Kitabı, gerçek hayattan, gerçek hikayelerle örneklendi, zenginleştirildi.
Kitabın yazarlarından Sinan Dirlik bir iletişimci ve araştırmacı. İÜ İletişim Fakültesi bünyesindeki AKADEMEDYA bünyesinde çoğu kent araştırması olmak üzere yüzlerce araştırma projesini koordine etti. "Seçmen Eğilimleri ve Kararsız Seçmenin Tipografısf, Kentometre-İstanbul Araştırmaları Dizisi gibi çalışmaları yönetti.
Milliyet Gazetesi için "Türkiye'nin Siyasal Haritası", "Bir Kent Olgusu: Varoşlar", "Değişen Sol" yazı dizilerini hazırladı. 1999 seçimlerinde CHP - Adnan Polat Kampanyalarında araştırma ve strateji uzmanı olarak görev aldı.
Kitabın diğer yazarı Tamer Altunay ise gazetecilik kökenli bir iletişim uzmanı, 2000e Doğru ve Artı Haber dergileri ile Yeni Yüzyıl ve Milliyet gazetelerinde muhabir ve editör olarak çalıştı. 18 Nisan 1999 seçimlerinde Milliyet Seçim Masasını yönetti. İletişim danışmanlığı ve yayıncılık alanında faaliyet gösteren Point İstanbul'un kurucuları arasında yer aldı.
Haber yazım teknikleri konusunda dersler verdi, bu bağlamda kurum içi eğitim çalışmalarına katkı sundu. İletişim ve dilbilim çalışmaları çerçevesinde yayınlanan "İletişimde Kılavuz" adlı bir kitabı var.
(Arka Kapak) Adayın El Kitabı, Point İstanbul, 9789756301005, Sinan Dirlik, Tamer Altunay
Stok Kodu
9789756301005
Basım Yeri
İstanbul
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat