Ünlülerin Estetik Cerrahından İtiraflar

%20
Ünlülerin Estetik Cerrahından İtiraflar,Cap Lesesne
“Ardı arkası kesilmeyen çekici Türk hanımlarının muayenehanemdeki geçit töreni neredeyse gülünç hale gelmişti: Çoğunlukla koyu renk saçlı, yeşil gözlü, güzel hanımlardı, zarif, kibar ve zekiydiler. Bazılarının sahip oldukları mücevherleri ve Chanel markalı ürünleri yığsanız herhalde boylarını aşardı. Kısa sürede, Türkler'den oluşan kadınlı erkekli ciddi bir hasta grubum olmuştu ... konsültasyon isteyenler için ben de sık sık Türkiye'ye gidiyordum... Sahip oldukları para inşaat, bankacılık, otomotiv, gayrı menkul, demir çelik, tekstil ve telekom sektörlerinden geliyordu. Aralarında multimilyonerler ve üst düzey politikacılar vardı.“
Dr. Lesesne'nin hastaları arasında sinema ve televizyon dünyasının yıldızları, süpermodeller, rock starlar, ünlü politikacılar, jet sosyetenin önde gelenleri ve Türkiye'den tanıdık simalar var. Mesleğinin perde arkasını gözler önüne sererken ilginç anılarını okuyucuyla paylaşıyor.
Uluslararası üne sahip Dr. Lesesne tecrübelerine dayanarak farklı milletlerden kadınları estetik konusundaki tercihlerine göre değerlendiriyor: İtalyan kadınlar düz, kemersiz burun isterler, Çinli kadınlar iri göğüslere özenirler ama kesinlikle ameliyat izi farkedilmemeli, İspanyollar Jennifer Lopez'inki gibi dolgun kalçalara sahip olmak isterler, Venezüella'da ise kalçalar dar ancak göğüsler dikkat çekici olmalı. Kitapta Türkiye'ye ve Türk hastalarına da oldukça geniş yer ayırmış.
Dr. Cap Lesesne doktor olmaya karar verdiği andan mesleğinin zirvesine ulaşana dek başından geçenleri; ülkesinin en iyi tıp okullarında, hastahanelerinde, acil servislerinde yaşadıklarını, kariyer basamaklarını nasıl tırmandığını anlatıyor.
Güzellik uğruna bıçak altına yatmayı düşünüyorsanız ya da sadece mesleğinin zirvesinde bir estetik cerrahın renkli hayatını, ilginç anılarını merak ediyorsanız bu kitap tam size göre. Dr. Lesesne bir uzmana danışmak isteyebileceğiniz her türlü soruya yanıt veriyor; doktorunuzu seçerken dikkat etmeniz gereken hususları, genç kalmak ve genç görünmek konusunda günümüz anti-aging teknolojilerinin sunduğu olanakları uzmanından öğrenin.
(Arka Kapak)
Kitaptan Alıntılar İçin Tıklayınız...
Yazarla Röportaj İçin Tıklayınız...
Stok Kodu
9789750126222
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
296
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2007-05
Çeviren
Banu İşlet,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat