Tarihe Mal Olan Aşk Öyküleri
Tarihten günümüze uzanan yaşamış aşk hikâyeleri...
Aşkların gelip geçici bir şekil aldığı, uzun süreli birlikteliklerin hayal olduğu günümüzde tarihin tozlu sayfalarına altın harflerle yazılan bu aşk hikâyeleri, sevginin gerçek manasını, küreselleşen dünyanın yalnız insanına yeniden gösteriyor. Osmanlıdan bugüne Türk ve dünya tarihi açısından önem arz eden bu aşk ilişkilerini okurken kimi zaman böyle güzel duyguları yaşayamamanın uhdesini içinizde hissederken kimi zamanda okuduğunuz satırları gerçekle bağdaştıramayarak şaşıracaksınız.
Yavuz Sultan Selim'in Aşk Şehidesi isimli gönül hikâyesinden Adnan Menderes'in inişli çıkışlı sevda öykülerine kadar pek çok yaşam kesiti yüreğinizi ısıtacak.
Mustafa Kemal Atatürk'ü seven Fikriye'nin hafızanızdan silinemeyecek öyküsü tarihin derin izlerini bırakacak.
Eğer sevdanın anlamını sorguluyorsanız, gerçek sevgilerin günümüzde yaşanmadığını düşüyor ve içinizde bu manada büyük bir boşluk hissediyorsanız, yüreğinizi hak edecek bir insanı bulamadıysanız ve aşkı hiç yaşayamamanın uhdesini içinizde duyumsuyorsanız engel tanımayan ve gerektiğinde kendi varlığından bile vazgeçen bu yaşanmış aşk öyküleri tam size göre...
(Tanıtım Bülteninden)
Stok Kodu
9789759019310
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
136
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2007-01
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat