Otizmi Şimdi Yen Açlık Çeken BeyinlerAçlık Çeken Beyinler

%20
Otizmi Şimdi Yen,Jaguelyn Mccandless
Otizm Spektrum Bozukluğuna Tıbbi Yaklaşım
“Otizmi Şimdi Yen“ adlı kitap; otizm, dikkat eksikliği ve hiperaktivitenin dünya çapındaki salgınının ortasında bir umut mesajıdır. Bu kitap, deneyimli bir klinisyen tarafından yazılan ve bu hastalıkların beynin önemli ölçüde gıdasız kalması ile sonuçkanan kompleks biyomedikal bir hastalık olduğu anlayışına dayanarak anne-bablar ve doktorlar için adım adım tedavi rehberliği sağlayan ilk kitaptır.
Dr. McCandless, kitabında, otistik torununu tedavi etmek için kullandığı mevcut yeni temel terapileri açıklamaktadır ve bu özel çocukların sağlını geliştirmek üzere birlikte çalışan ebeveynler ve doktorlar için güvenli ve etkili seçenekleri tanımlamaktadır.
“Otizm ve alt grupları (dikkat eksikliği, hiperaktivite, yaygın gelişimsel bozukluk, Asperger) için zaman çok önemlidir. Bunun bilinciyle hazırlanan bu kitap, ailelerin, çocukları için etkili tedaviyi daha hızlı başlatabilmeleri konusunda yardım etmek üzere tasarlanmıştır. Eğer anne babaysanız bu kitap, şimdi ulaşabilir olan yeni tedavilerin mantığını anlamanıza yardım edecektir. Eğer bir doktorsanız, bu kitap önce hangi test ve tedavileri başlatacağınız, hangi sırayı izleyeceğiniz hakkında karar vermenize yardım edecektir.“
“Otizm genellikle ilişki kuramama, sosyal iletişim bozukluğu, göz kontağı kuramama, dil gelişiminde güçlükler ve tekrarlayıcı davranışlar ile karakterize olan bir hastalıktır. Bu hastalığın Asperger Sendromu PDD (Pervasive Developmental Disorder - Yaygın Gelişim Bozukluğu ve ADD/ADHD ya da Dikkat Eksikliği / Hiperaktivite Bozukluğu) gibi daha hafif formları da vardır. Hepsi aynı şekilde Otizm Spektrum Bozukları (ASD) olarak bilinir.“
“Torunuma otizm tanısı konduğu zaman otizmin iyileşmez olduğuna ve buna ebeveynlik vasıtaları olmayan soğuk anneleirn yol açtığına inanlıyordu - ne yazık ki kimileri hala inanıyor.
Torunumun ve diğer ASD çocuklarının iyileşmez olduklarını asla kabul etmedim. Ayrıca şüphe götürmez şekilde biliyorum ki, torunumum Chelsey'in annesi bir buzdolabı anne değildir. Elizabeth, çok iyi gelişmiş, mutlu üç normal çocuğa daha sahiptir ve bütün çocuklarına karşı kendini adayan, sevecen bir ebeveyndir. Son bir kaç yılda ASP'ye sahip çocuğu olan yüzlerce ebeveynle karşılaştım ve onların çocuklarını yetiştirme konusunda nasıl her zorluğa meydan okuyan bir tavır içinde olduklarını etkilenerek izledim. Çocukları için mümkün olabilecek her türlü yardımı yapma konusundaki isteklilikleri ve dirençleri onların ne kadar sevecen ve ihtimamlı olduklarını göstermektedir.
(Tanıtım Yazısından)
Stok Kodu
9789756435311
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
335
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2007-05
Çeviren
Yeşim Özkardeşler Şallı,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat