Java Tasarım Şablonları ve Yazılım MimarileriTasarım Şablonları ve Yazılım Mimarileri

%20
Java,Özcan Acar

Liste Fiyatı : 28,00 TL
İndirimli Fiyat : 22,40 TL
(Bu ürünü aldığınızda 22 puan kazanacaksınız)
   22

Temin süresi 5 iş günüdür.

Adet
Java, günümüzde en popüler yazılım geliştirme ortamlarından biri haline gelmiştir. Dünya genelinde milyonlarca geliştirici ve birçok kurumsal firma için Java dili ve ortamı ilk tercih durumundadır.
Bu kitap, halihazırda Java dilini bilen ve usta geliştiricilerin sıkça kullandığı tasarım şablonlarını öğrenmek isteyenler için yazılmıştır. Tasarım şablonları uzun yıllar edinilen tecrübelerle oluşturulmuş kalıplardır. Bu kalıpların kullanılması, yazılım geliştirme sürecini hızlandırır ve bakımı-geliştirilmesi çok daha
kolay programların oluşturulmasını sağlar. Profesyonel Java geliştiricileri için vazgeçilmez nitelikte olan bu şablonlar, kitapta uygulamalı örneklerle açıklanmaktadır.
Kitap Java diline yeni giriş yapacak okuyuculara yönelik olarak tasarlanmamış olup, bununla birlikte içerdiği örnekler anlatımı kolaylaştırmak için basit tutulmuştur. Zaman içinde uygulanan tasarım şablonlarının programcı ekibin hayatını daha da kolaylaştırıldığı gözlenecektir. Uygulamalar Java dilinde hazırlandığı için, okuyucunun önceden Java diline hakim olduğu varsayılmaktadır. Ayrıca örnekler verilirken anlatıma katkı sağlamak için UML diyagramları kullanılmıştır. Okuyucunun temel UML bilgisine sahip olması, verilen örneklerin anlaşılmasını kolaylaştıracaktır. Her tasarım şablonu Java dilinde hazırlanmış bir örnek ile açıklanmıştır. Böylece okuyucu uygulamada Java ile tasarım şablonlarının nasıl kullanılabileceğini görebilmektedir.
İşlenen Konular
Interface ve Abstract Sınıflar
Tasarım Şablon Çeşitleri
Oluşturucu Tasarım Şablonları
Yapısal Tasarım Şablonları
Davranışsal Tasarım Şablonları
JEE Tasarım Şablonları
Yazılım Mimarisi
Spring ile Tasarım Mimarisi
(Tanıtım Yazısından)
Stok Kodu
9789944711142
Boyut
195-240
Sayfa Sayısı
304
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2009-10
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat