Hz. Peygamberden Yansıyan Nükteli Latifeler

%25
Hz. Peygamber'den Yansıyan Nükteli Latifeler,Davut Yatkın

Liste Fiyatı : 6,00 TL
İndirimli Fiyat : 4,50 TL
(Bu ürünü aldığınızda 4 puan kazanacaksınız)
   4

Temin süresi 4 iş günüdür.

Adet
Latife “latif“ gerektirir. Ne harika bir ifadedir bu.
Adına günlük kullanımda “şaka“ dediğimiz, eskilerinse “nükte“ ya da “mizah“ dediği şey, gerçekte “latife“dir. Evet, latife latif olmalıdır; yani güzel ve hoş olmalı, hoşa hitmeli nezaket ve nezahet içermelidir. İtici, incitici, aşağılayıcı ifadelere ve kırıcı, kaba şakalara belki “espiri“ ya da “mizah“ denilebilir ama “nükte“ denmez, hele “latife“ hiç denmez. Zarif ince, ince anlamlı, manası gizli, kapalı söz demek olan “Latif“; aynı zamanda Allah Azze ve Cella'nin güzel isimlerinden biridir ve yarattığı varlıklara yumuşak davranan (refik,leyyin) merhametli, lütufkar anlamına gelir. Dolayısıyla Latif olan Allah'a inanan mümünlerin şakalaşmalarıda hem güzel, ince, zarif ve latif olmalı hem de merhamet, lütufkarlık, yumuşaklık ve kibarlık içermelidir.
İşte insanlık için her konuda örnek ve model bir kişilik olan Rasulüllah (s.), günlük hayatında eşiyle, dostuyla, ashabıyla oturup konuşurken, sohbet ederken “latif“ latifelerde bulunmuş, nükteli ve hikmetli şakalar yapmıştır. Rasulüllah'ın (s.) her davranışı ve sözünde olduğu gibi nüktelerinde de bügüne taşıyacağımız eşsiz güzellikler mevcuttur.
Davut Yatkın kardeşimin yaptığı bu kısa çalışma ve derleme; çağın insanının muhtaç olduğu hikmet ve idrak yüklü Nebevi nükteleri derli toplu olarak bir arada ve bir çırpıda okumamızı sağlıyor.
Abdullah Yıldız-
(Tanıtım Bülteninden)

Stok Kodu
9786054074303
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
80
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2009-01
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat