Üstad Bediüzzaman Said Nursi (ra) Risale-i Nur Külliyatı ile Kur'an'ı Hakim'in cadde-i kübrasını göstermiş; Sünnet-i Seniyyeyi bid'alara karşı müdafaa etmiş, hayatı boyunca Ehl-i Sünnet ve'l-Cemaatin Kitap ve Sünneti Seniye'nin düsturlarından asla taviz vermeden; mezhep imamlarının gittikleri cadde-i kübrayı Kur'aniyi ilmen ispat etmiş ve bid'alara karşı müdafaa etmiştir. Hal böyle iken kökü ecnebi diyarında bulunan bir zındıka komitesi, Risale-i Nurları okuyanların zihinlerini bulandırmak, ümmeti, Kur'an-ı Azimüşşan'ın bu nurlu tefsirinden soğutmak için dehşetli fikirlerini yaymış, Üstadın (ra) bazı cümlelerine kast-ı mahsusla yanlış ma'nâlar vermiştir. İşte dört meseleden oluşan bu eser o gizli komitenin şimdiye kadar yaydığı bütün zehirli fikirleri Edille-i Şer'iyyeye dayanarak çürütmek ve doğruları gözler önüne sermektedir.
Birinci Mes'ele: O gizli zındıka komitesinin tevilat-ı faside ile te'vil ettiği Üstad Bediüzzaman Hazretlerinin varisler hakkındaki mektubunun şerh ve izahı hakkındadır.
İkinci Mes'ele: Üstad Bediüzzaman Hazretlerinin "Risale-i Nur şakirdleri, ehl-i Cennettir." "Resâil-in Nur şakirdleri, îman ile kabre girecekler, îmansız vefat etmezler." cümlelerinin şerh ve izahı hakkındadır.
Üçüncü Mes'ele: O gizli zındıka komitesinin Üstad Bediüzzaman Hazretlerinin te'vilat-ı faside ile te'vil ettikleri "Hayr-ı kesir için şerr-i kalil kabul edilir." (Mektubat / 43) cümlesinin izahı hakkındadır.
Dördüncü Mes'ele: Üstad Bediüzzaman Said Nursi Hazretlerinin başta Adnan Menderes olmak üzere Demokrat Parti mensuplarına yazdığı ba'zı mektublara, o gizli zındıka komitesi tarafından batıl ma'nâlar verilmekte; o batıl ma'nâlar neşredilmekte ve o ma'nâlar, Müslümanların su-i tefehhümüne sebeb olmaktadır. Bu Dördüncü Mes'ele, Üstad Bediüzzaman Hazretlerinin bu batıl ma'nâlardan beri olduğunu isbat etmek maksadıyla kaleme alınmıştır.
Sa'y u gayret ve niyet-i hâlise bizden, tevfîk ve hidâyet Cenâb-ı Erhamurrâhimîn'dendir.
Stok Kodu
3002799100009
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
232
Basım Tarihi
2010-12
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2.Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat