Dudu'nun muhteşem bir kuyruğu vardır. Dudu her gece, kuyruğundaki tüylerin oturmaması için başı kuma gömülü, kuyruğu havada uyur. Bir sabah uyandığında kuyruğunu çeker, ama başının kumdan çıkmadığını fark eder. Devekuşu ayaklarını \\ dizlerini büker, kuyruğunu sallar ve çeker, çeker, çeker...; ama ne fayda! Başı bir türlü sıkıştığı yerden çıkmaz.

Tolstoy'un, yaşlı çiftçinin dev bir şalgam yetiştirdiği ve onu yerinden sökmek için herkesten yardım aldığı eski bir öyküsünü anımsatan bu kitapta “Devekuşu“, yardımlaşmanın ve birlik olmanın getirdiği gücü yansıtıyor: “İşlerin yürümesi için herkesin yardım ihtiyacımız var“. Devekuşu aynı zamanda, gün ışığının güzel kuyruğundan çok daha önemli olduğunu da öğreniyor ve bu dersi hiçbir zaman unutmuyor. “Yalnızca devekuşlarının en sersemi, başı kuma gömülü uyur geceleri!“

Portekizli çizer Bernardo Carvalho, küçük yaştaki okurlar için kurgulandığı açıkça fark edilen görsel bir öyküyle Afrika savanasına götürüyor bizi. Dolaysız bir teknik benim“ sanatçı sade renklerde ipek baskı, canlı ve dinamik fırça darbeleri kullanarak eğler ve anlam yüklü karakterler yaratıyor.
(Tanıtım Yazısından)
Stok Kodu
9789758176885
Boyut
235-250
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2008-01
Çeviren
Esin Güngör,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
Kuşe
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat