Ayıcık hüngür hüngür ağlamaktadır, çünkü düşünü kaybetmiştir. Zürafa uzun boynunu gökyüzünde ayıcığın düşünü arar, at yeryüzünü tarar, kurbağa nehrin dibini araştırır... Aradıkları yerlerden getirdikleri şeylerin hiçbiri ayıcığın ağlamasını durdurmaz... Pembe ayıcığın düşü nedir?

Zürafa bir atkı, at bir çift nal, kurbağa da güneş gözlüğü getirir ayıcığa... Farkına varmadan ağın değil, kendi düşlerinin peşine düşmüştür hepsi; ve yalnızca bilgeliğiyle tanınan kuş bu duruma bir çözüm bulabilecektir.

Roberto Aliaga bu yalın fakat etkili öyküde, anlayışlı olmanın ve olaylara başkalarının gözünden bakabilmenin önemini; ve eğer iyi niyet göstermenin ötesinde, birisine gerçekten yardım etmek istiyorsak olaylara o kişinin gözünden bakmanın şart olduğunu anlatıyor. Baykuş bunu bize oldukça basit bir yöntemle öğretiyor.
Helga Bansch, çocuk dünyası konusundaki derinlemesine bilgisiyle, küçük yaştaki okurların daha ilk andan itibaren kendilerine çok yakın hissedecekleri son derece sevimli ve tatlı karakterler yaratıyor, Avusturyalı çizer her sayfaya, en küçük yaştaki okuru bile eğlendirecek ve hayal gücünü harekete geçirecek küçük ayrıntılar yerleştiriyor.
(Tanıtım Yazısından)
Stok Kodu
9789758176892
Boyut
235-250
Sayfa Sayısı
36
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2008-5
Çeviren
Esin Güngör,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
Kuşe
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat