2020'li yıllarda İslam Ulusu Kaliforniya'da bir iç savaş başlatmaya çalışırken, Çin Dünya'nm en büyük gücü haline gelmiştir. İsrail ise kendi nükleer programının kurbanı olmuş ve Orta Doğu ile Güney Avrupa'yı beraberinde haritadan silmiştir.
1994 Los Angeles depremi, henüz küçük bir çocukken Lewis Crane'in ailesini yok ederek onu tek başına bırakmış ve hayatını paramparça etmiştir.
Aradan 30 sene geçer; Crane dünyanın en önde gelen sismologu olmuş, depremlere duyduğu öfkesi ise hiç dinmemiştir. Yaşadıklarının bir daha kimsenin başına gelmesini istemeyen Crane, deprem tahmini konusunda eşsiz bir teori geliştirir. Ancak Çinli şirketler tarafından yönetilen bir dünyada; ırk ve din aynmıyla radikal bir bölünmeye sürüklenmiş Amerika'da, onun bu konuda başarılı olmasını istemeyen ' güçler bulunmaktadır.
Ardından bir felaket yaşanır: Richter ölçeği ile 8.5 büyüklüğünde devasa bir yer sarsıntısı.
Çok daha kötüsünün yaklaşmakta olduğunu ise sadece Crane bilmektedir: hayal edilemeyecek ve gezegenin yüzünü değiştirecek büyüklükte bir Richter 10.
"Klasik Arthur C. Clarkeyeni fikirler ve yakın gelecek öngörüleri ile dolu yüksek tempolu bir roman. McQuay'in gerçekçi karakterizasyonu ve dâhiyane kurgusu ile..." GoodReads
Stok Kodu
9781565924796
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
350
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2009-9
Çeviren
Ali Seval, Emre Yerlikhan
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat