Allah DostlarıHayatları - Sözleri - Menkıbeleri

%20
Allah Dostları,Seyda Muhammed Konyevi
İyi bilin ki, Allahın veli kulları için hiçbir korku yoktur, onlar mahzun da olmayacaklardır. (Yunus Suresi, 62)

Allahın veli kullarının, dünyada ve ahirette müjdelenmiş olmaları öyle bir ilahi ihsandır ki, bunun üstünde bir nimet tasavvur edilemez.

Dinimizin güzelliklerini ve inceliklerini, Hz.Peygamber -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimizden sonra bize ulaştıran örnek insanlar, alimler ve velilerdir.

Bu kitabın konusu olan veliler; gerçek kulluğu kaynağından alıp önce kendi nefislerine ve gönüllerine nakşetmiş, ondan sonra da bütün cihana gönüllerindeki, ilmi, irfanı ve güzel ahlakı yaymışlardır.

Onların müstesna ve mükemmel hayatlarına tanık olmak, onlarla beraber olmak, saadet ve huzur kaynağıdır. Eğer onlardan biriyle -bedenen- birlikte olamıyorsak, hiç değilse onların eserlerini, hayatlarını ve mübarek sözlerini okuyarak onlarla -manen- beraber olmaya çalışmalıyız. Çünkü onlar, daima Hakk (cc) ile beraberdirler.

Sahabeden günümüze kadar yaşamış, yüz binlerce Allah dostundan yalnızca bir demetinin, ibretli hayatlarını, nurlu sözlerini ve şeytanları çatlatacak şekilde Allah-u Tealanın ihsanları ile dopdolu menkibelerini bulacaksınız...

Hz.Ebubekir (ra), Hz.Selman-ı Farisi (ra), Cafer-i Sadık (ra), Bayezid-i Bistami, Yusuf Hemedani, Albdulhalık Gücdevani, Şah-ı Nakşibend, İmam-ı Rabbani, Mevlana Halid-i Bağdadi, Seyyid Abdülhakim el-Hüseyni, Seyyid Muhammed Raşid Hazretleri (Allah onların sırlarını artırsın) bu mübarek isimlerden bazıları.
Stok Kodu
3002804100099
Boyut
137-190
Sayfa Sayısı
392
Basım Yeri
İstanbul
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2.Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat