"Şurası bir hakikattir ki bugün Mülümanlarınibadetleri Kuran-ı Kerim'in işaret buyurduğu şekliyle olmadığından, İslam ümmeti büyük bir gaflet ve zillet içerisindedir.

Ne yazık ki İslam alemine baktığımız zaman "kâmil mü'min"de bulunması gereken basreti, olgunluğu, takvayı ve güzel ahlakı göremiyoruz. Bu da ibadetlerin bir suret olarak şeklen yapıldığını, adet haline getirildiğini, bu yüzden ibadetlerimiz bizi manevi yönden arındırıp terbiye etmemektedir.

Allah-u Zülcelâl'e O'nu görüryormuşçasına ihlasla ibadet edp her an O'nun huzurunda olduğu şuuruyla hareket eden mü'minlerin kalbi tertemiz olur. Artık kalbinde Allah-u Zülcelâl'in marifeti ve muhabbetinin nurundan başka bir şeye yer kalmaz. İşte o zaman bu hal mü'minin insanlarla muamelelerine ve ahlakına akseder. Zaten tasavvuf yolu da kalpte bu hali sabit hale getirinceye kadar mücahede etme yoludur.

Bu yolun mürşidlerinden, hayatını ilim ve irşad ile geçiren Seyda Muhammed Konyevi Hazretleri (k.s.) bu kitapta, bir Müslüman'ın gafletten sıyrılarak, huşu ile ibadet etmesi için bilmesi ve uyması gereken tasavvuf ilmini herkesin anlayabileceği bir biçimde ele almış ve baki hayatta huzur bulma yollarını göstererek insanlığın istifadesine sunmuştur.
Stok Kodu
9789756029695
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
147
Basım Tarihi
2015-05
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2.Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat