Her Müslüman cennete gitmek ister. Ancak, Cennet ucuz değil, cehennem de lüzumsuz değil. Evet, cennetin yolu üzerinde türlü engeller, aşılması çetin vadiler var.

O halde bize, cennet yolunda; Kuran ve Sünnetten süzülmüş, ilim ve fikir menbalarında damıtılmış bir rehber lazım. O zorlu yolda bizi bekleyen binlerce tuzak ve onca harami varken, onlardan habersiz nereye gidilir?

Özellikle ahirzamanın ağır şartları içerisinde; ne derinlemesine ilim öğrenecek zamanımız var, ne de o ilmi sineye sindirecek gayretimiz...

İşte, bizin için bulunmaz bir hazine! Bir kütüphanelik tasavvufi eserin adeta özü, mayası, bu kitabın sayfalarında sizi bekliyor. 1400 yıllık tasavvuf tecrübesinin günümüzdeki zirve isimlerinden Konyevi Hz.nin, ilim ve irfan havuzundan bir baş yapıt, istifadenize sunuluyor.

Herkes gibi siz de hata yapabilir, günah işleyebilir, nefis ve şeytanın tuzaklarına düşebilirsiniz. Önemli olan, işlediğimiz günahların farkına varabilmek, hataların sebebini bulabilmek ve bunları tövbe ve tefekkür ilacı ile tedavi edebilmektir. Amelleri yapmaktan daha önemli olan, insanın o amelleri muhafaza edebilmesi; içine riya, kibir, çekememezlik, cimrilik, kin gibi nefis hastalıklarını bulaştırmadan saf ve salih ameller yapabilmektir.

Bu kitapta ele alınan konular, sadece tespit ve teşhis aşamasında kalmayıp aynı zamanda tedavi ve çözüm yolları ile birlikte ortaya konulmaktadır. Eser bu yönü ile bir çok eski-yeni kitaptan farklılık arz etmektedir. Getirilen tedavi ve çözüm yolları, geleneksel tasavvuf birikimi ile harmanlanmış , günümüz müslümanının yaşadığı ve anlayabileceği şekle getirilmiştir.

Kitap; sade, anlaşılır ve yepyeni bir üslupla konuşuyor. Konuşurken israfa kaçmıyor ama eksik bir şey de bırakmıyor. Adeta manevi yolla doğrudan kalbe ulaşıyor. Nefse nasihat ediyor, aklı doyuruyor ve ruha ibadet ve güzel ahlakın neşvesini katıyor.

Sadece olması gerekeni anlatmıyor, nasıl olunacağını ve olgunluğa ulaşırken karşılaşılacak engelleri ve aşma yollarını gösteriyor. Bu kitap mutlaka okunmalı...
Stok Kodu
3002804100039
Basım Yeri
İstanbul
Kapak Türü
Ciltli
Kağıt Türü
1.Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat