Hanefi ve Şafii Mezhebine Göre İlmihal

%20
Hanefi ve Şafii Mezhebine Göre İlmihal,Seyda Muhammed Konyevi
Hanefi ve Şafii Mezhebine Göre İlmihal Ehl-i sünnet çizgisinde, Sahabeden günümüze ulaşan İslam Fıkhının bütün temel birikimini sergileyen bir eser. İbadetlerin yapılış şekillerinin yanında, üstünlüklerini, manevi sırlarını ve inceliklerini bulabileceğiniz ana kaynak.

Aile, kadınlara mahsus haller, çocuk eğitimi ve miras hukukunun genişlemesine ele alındığı eser, birçok ilki bünyesinde barındırıyor.

Kitabın üzerindeki İlmihal yazısını okuduğunuzda Bu da bildiğimiz ilmihal kitaplarından birisi! diye içinizden geçirmeden, kitabın içeriğini iyice incelemenizi tavsiye ederiz. Çünkü; bu kitap, Allah-u Zülcelalin ibadet ve uygulamalar konusundaki emir ve yasaklarını, sadece görünür (zahir) boyutuyla ele almıyor.

Kulluğun en can alıcı noktası olan manevi-kalbi yönünü, zahirle birleştirerek okuyucusuna sunuyor. Tıpkı, Sahabe-i Kiramın fıkıh anlayışında olduğu gibi batıni (manevi) fıkhı, zahiri fıkıhla beraber yorumluyor. Bu şekilde bakıldığında; ibadetler bir başka anlam ve boyut kazanıyor. Emir ve yasakların, nasıl bir sırlı dünyayı ve manevi zenginliği içinde barındırdığı ortaya çıkıyor.

İlim öğrenmek Allah-u Tealanın en sevdiği ibadetlerdendir, ancak bundan daha sevimli bir ibadet daha var ki o da, insanın öğrendiği ile amel etmesidir.

İşte bu kitap; okuyucusuna ilmi aktarırken, öğrenilen ilimle amel ettiğinde, manevi olarak neler kazanabileceğini de açıklıyor. Böylece insanda ibadet etme arzusu ve muhabbeti oluşturuyor.

Yazarın yarım asra varan ilim ve tecrübesi ile fıkıh ilmindeki dirayetinin birleştiği fetva konularında, sağlıklı ve uygulanabilir hükümler, kitabın kıymetini bir kat daha artırıyor.

Klasik kitapların yanında, günümüzdeki Türkçe ve Arapça bütün önemli fıkıh kitapları taranarak, gündemdeki konular özlü ve sade bir Türkçeyle istifadenize sunuldu. Artık geriye, her evin ve büronun bu kitaptan bir tane alıp ilim ziyafetini başlatması kalıyor. Hanefi ve Şafii Mezhebine Göre İlmihal, Seyda Muhammed Konyevi, 3002804100019, Reyhani Yayınları
Stok Kodu
3002804100019
Basım Yeri
İstanbul
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat