Muhabbetullah ve Tasavvuf (Cep Boy)

%20
Muhabbetullah ve Tasavvuf (Cep Boy),Seyda Muhammed Konyevi
Varlığımızı, her şeyimizi borçlu olduğumuz yüce Rabbimizden korkmalı mıyız, yoksa Onu sevmeli miyiz? Elbette Allahın (cc) kudret ve azametine nispetle Ondan korkmalı; rahmet ve şefkatinin enginliği düşünülerek de sevmelidir.

Aslında Allahı bilmeyen hiçbir mümin olmadığı gibi, Onu sevmeyen mümin de yoktur. Fakat malesef bir çok inançlı kimse, kalbini güçlü bir Allah sevgisinden mahrum bırakmaktadır.

Bu kitabı okurken, muhabbetullahı kazanmanın ipuçlarını büyük bir titizlikle hazırlayıp istifademize sunan, zamanımızın büyük İslam alimlerinden Üstad Muhammed Konyevinin ilim havuzundan, damla damla içinize huzur ve muhabbetin aktığını hissedeceksiniz.

Allah (cc) aşkını arayan herkesi; ilahi aşk deryasına daldırmak amacıyla yazılmış bu eser, o kudsi sevgiyi kazanmanın yollarını, kalpte muhabbetin oluşmasını sağlayan sebepleri açıklamakla kalmayıp, anlatılanların yaşanılırlığını alim ve evliyaların nadide hayatlarından gelen, tecrübe edilmiş, Kuran ve Sünnet merkezli reçetelerle ispat ediyor.

İnsan kendisine Acaba ben Allahı seviyor muyum? diye sorduğunda, bu soruya net bir cevap vermesi oldukça zordur. Çünkü sevgi elle tutulan bir şey değildir, ölçüye gelmez. Ancak, tasavvuf ilmi, işte bunun gibi maneviyat konularının ilmi olduğu için iç dünyamızı tanımada ve ölçmede sağlam kriterler ve prensiplere sahiptir.

Kitabı okurken, gerçek sevginin ne olduğunu ve sevginin de ölçülebilir ve ispatlanabilir bir şey olduğunu görecek ve şaşıracaksınız.
Stok Kodu
3002804100209
Boyut
95-135
Sayfa Sayısı
92
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2005-12
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2.Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat