Bu kitabı bir kaç kelimeyle tarif etmek istersek manevi şifa reçetesi diyebiliriz.

Günümüzde, dünya hayatına verdiğimiz değeri, maalesef ahiretimize vermiyoruz. Beden sağlığımıza önem verdiğimiz gibi kalbi ve ruhi hayatımıza kıymet vermiyoruz.

Kalbimizin temiz olduğunu düşünüyoruz fakat gerçek kalp temizliğinin nereden geçtiğini biliyor muyuz acaba? Temiz bir kalbin özellikleri nelerdir?

Amellere değer kazandıran, insanı Allaha hoş ve güzel gösterecek olan samimi niyet nedir? Nasıl kazanılır?

İşte bu kitap, bu soruların enfes cevaplarıyla dolu. En kısa ve yalın haliyle manevi hayatın sırlarını açığa vuruyor.

Bunların yanında, kalbi hayatımıza zarar veren ve bizi Allahın rızasından uzaklaştıran; dünya sevgisi, cimrilik, kıskançlık ve kendini beğenme gibi manevi hastalıklardan kurtulma yollarını gösteriyor.

Bu hastalıklardan kurtulabilmek için de sağlam bir tevhid inancına ihtiyaç var. Sağlam bir tevhid inancı da Allahı bilmekten (marifetullah) geçiyor.

Rabbimizi hakkıyla tanısaydık, Onun ne kadar şefkat ve merhamet sahibi olduğunu bilirdik. Aynı zamanda isyankarlara karşı ne kadar gazaplandığını ve tehdit ettiğini de.

Evet, Allah-u Zülcelali zatı ve sıfatlarıyla beraber, hakkıyla tanımak, Ona aşık olmak dinimizde çok büyük bir kıymete sahiptir. Marifeti elde eden kimse, dünyada huzur bulduğu gibi ahirette de büyük bir mükafat elde edecektir.
Stok Kodu
3002804100149
Boyut
115-165
Sayfa Sayısı
138
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2005-12
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2.Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat