Her Çocuk Kuralları Öğrenebilir Eşinizle sakin geçen hayatınıza, o en çok istediğiniz üçüncü kişi girdiğinde, siz isteseniz de istemezesin de pek çok şey değişiveriyor. Artık siz, o küçücük bedendeki dediğim dedik şahsiyetle yaşamak durumundasınız.
Bebekler, anne ve babaları için ne ifade ettiklerini çok iyi hissederler. Sezgileri onları yönetir ve kimden neyi, ne kadar isteyeceklerini de çok iyi bilirler. Aslında ebeveynler başlangıçta koruma güdülerinin de etkisiyle bıkıp usanmadan verici olabilirler; ta ki kendi güçleri bitinceye kadar. İşte sorunlar da o zaman başlar. Kendi kurallarını kendi yazan çocuklar, anne ve babalarının kabusu haline gelirler. Çünkü istekleri bundan böyle hiç mi, hiç bitmeyecektir.
"Her Çocuk Kuralları Öğrenebilir" size, sonuçları açısından başarılı olmuş pek çok uygulamadan söz ediyor. Elbette kitapta verilen her kural sizin çocuğunuza uyacak diye bir iddiası da yok ama, belki örnekler arasında sizin de üstesinden gelemediğiniz bir problemin çözümü bulunabilir. Pek çok anne-babaya rehberlik etmiş bu kitabı, eğer sizin de benzer arayışlarınız varsa inanın bir solukta okuyacaksınız. Her Çocuk Kuralları Öğrenebilir, Annette KastZahn, 9799758296933, Rota Yayınları, Şenay Çağlıdil
Stok Kodu
9799758296933
Boyut
140-210
Sayfa Sayısı
138
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006-01
Çeviren
Şenay Çağlıdil
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat