Endüstri mühendisliği hukuktan matematiğe kadar iş. hayatının tüm İnsani yönleriyle ilgilenen bir bilim alanıdır. Mühendisler çoğunlukla İnsansız sistemlerle İlgilenirler; oysa endüstri mühendisi İçin İnsansız bir ortam oksijensiz yaşamdan farksızdır. Zaten bu nedenle de politika, felsefe, tarih gibi beşeri bilimlere özgü alanlar; İşletme, verimlilik, zaman yönetimi, finans gibi idari bilimlerin ilgi alanına giren konular ve tabii mühendislik boyutu, yani mekanik, elektrik, elektronik, metalürji gibi bîlirn alanlarının tümü, endüstri mühendisliği eğitimimizin bir parçasıdır.
Kimileri sınırsız ilgi alanları nedeniyle "endüstri mühendisliği hiçbir şey değildir" derler. Bize göreyse, "endüstri mühendisliği insana dair sistemlerle ilgilidir." Normatif ve pozitif bilimlerin bir sentezidir, iş yerinde liderlik ya da ergonomi, bir endüstri mühendisi için soyut bîr tartışma konusu değil somut bir yönetim konusudur.
Konular bu kadar çeşitli, İlgi alanımız da bu kadar sonsuz olunca, tecrübe ve edinilmiş tecrübenin paylaşımı ayrı bir önem kazanıyor. Bu nedenle 50 meslektaşımın kaleme aldığı bu kıymetli derlemeyi, tüm profesyonellere, eğitimcilere ve insan kaynakları yöneticilerine kesinlikle öneririm.
Stok Kodu
9786054015016
Boyut
165-240
Sayfa Sayısı
366
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2008-7
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat