İş Dünyasında Bilgi Yönetimi "Bilgi yönetimi yalnızca bir enformasyon teknolojisi konusu değil, aynı zamanda şirkete rekabet avantajı kazandıracak bir konudur. Özellikle küresel ölçekte bilgiyi yaratma, paylaşma ve yeniden uygulama gereği duyan büyük işletmeler için önemi giderek artacaktır. İş Dünyasında Bilgi Yönetimi, bugün için bu konuda bulunabilecek en kapsamlı ve eksiksiz kaynaktır."
- Todd A. Garrett, Procter & Gamble Başkan Yardımcısı ve Bilgi Müdürü-

"Daveport ve Prusak, bilgi yönetimi hareketini, okuyucuların yeni gelişmekte olan bu konunun yararlarını ve değerini anlamalarını sağlayacak uygulamaya dönük bir bakış açısıyla başarılı bir şekilde sunmaya gösterdikleri özen, iş dünyasından okuyucular için çok yararlı olacaktır."
- Pete Tierney, Inference Corporation Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü-

"Entelektüel sermaye ve kurumsal kazanım hakkındaki ilginç ancak soyut tartışmalardan yıpranmış yöneticiler İş Dünyasında Bilgi Yönetimi, kitabını edinmekle çok iyi bir iş yapmış olacaklar. Davenport ve Prusak şirketlerin bilgiyi nasıl yaratabilecekleri gibi uygulamaya dönük konuları ele almışlar. Kısacası, bilginin bir rekabet avantajı kaynağı olarak nasıl kullanılabileceğine ilişkin bir şablon veriyorlar. Bu kitap, gerek şirket yöneticileri gerekse de bilgi yönetimi uzmanları tarafından mutlaka okunması gereken bir kaynak.
- Christopher Bartlett, Harvard Business School İş İdaresi Profesörü-
(Arka Kapak) İş Dünyasında Bilgi Yönetimi, Rota Yayınları, 9789758296248, Thomas H. Davenport, Laurence Prusak
Stok Kodu
9789758296248
Sayfa Sayısı
256
Basım Yeri
İstanbul
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat