Rahatlık Tuzağını Aşmak Kimi insan bu kitabın adını okuyunca sesini yükselterek ''Rahatlık Tuzağı da ne demek''' diye düşünebilir. Sözlerini ''Kendini rahat hissetmek bir tuzak mı' Bunu mu söylemek istiyorsunuz''' diyerek de sürdürebilir. Bizim yanıtımız kesin bir dille ''Hayır, tam aksine demek olacaktır.
Sağlıklı bir biçimde rahat etmekten hoşlanmanın iyi bir şey olduğu; hayattan hem kısa, hem de uzun vadede memnun olmanın ve memnun etmenin hem kendimiz, hem de çevremizdekiler adına bir yaklaşım olduğunu kabl ediyoruz.
Bizim uyarımız, yaşamdan aldığımız tatmin ve keyfin süreçle artacağına azalmasına neden olan kolay çözümlerle problemlerden kaçışın süreçle yaşamı keyifsiz ve tatminsiz kılacağıdır.
Yazar bu kitapla bireylerin alışılagelmiş çözüm anlayışının ötesine geçip kendilerini değiştirip,geliştirebilecek farklı bakış açılarını nasıl yakalayabileceklerini psikolojik terimleri kullanmadan vermeye çalışmış. Hepimizin keyifli ve başarılı bir yaşam hakkıdır; bu keyfi ve tatmini arttırmak bireyin kendi elindedir.
(Tanıtım Bülteni'nden) Rahatlık Tuzağını Aşmak, Rota Yayınları, 9799757805556, Windy Dryden, Jack Gordon
Stok Kodu
9799757805556
Boyut
150-235
Sayfa Sayısı
232
Basım Yeri
İstanbul
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat