Ayurveda Doğal Bütünsellik RehberiDoğal Bütünsellik Rehberi

%20
Ayurveda,Roy Eugene Davis
Bu kitapta, sağlık ve ruhsal potansiyelin yaşama uygulanabilir hale getirilmesi için doğal bir sistem olan Ayurveda'nın belli başlı prensiplerini, uygulamalarını ve yaşam tarzımızı nasıl oluşturmamız gerektiğine dair bilgiler verilmektedir.
Ayurvedik tedavi yöntemi, fizik bünyedeki rahatsızlık ve dengesizlikleri düzelterek, psişik bedene etki etmeye dayalıdır. Endüksiyon (uzaktan etkileme) yoluyla yapılan bu tedavi, binlerce yıldır uzakdoğuda kullanılan, günümüzde tekrar hatırlanan ve uygulamaya konulan bir yöntemdir.Etkileme yoluyla psişik bedende olan değişiklik, ruhsal ve fiziksel yasalar gereği, otomatikman biyolojik seviyede de kendini gösterir.
Ayurveda uygulayıcıları şöyle der; 'Hastanın ne tür şikayetleri olduğundan çok, şikayetlerin ne tür hastada bulunduğu ile ilgilenmelidir.' Belirtilerin bilinmesi gerekli olsa da, ilk öncelik, incelenen kişinin temel zihin - beden yapısının bilinmesidir. Zihin - beden yapısı dengelenmek için onarıldığında, optimum psikolojik ve fizyolojik sağlık yaratılabilir ve korunabilir. İnsanı madde olarak değil de enerji olarak kabul eden ayurvedik anlayış, enerjiler arası uyumu ele aldığından, vücudumuza alınan hayat enerjisi ile psişemiz arasındaki enerji uyumsuzluğunu gidererek tedavi etmeye çalışır.
(Tanıtım Bülteninden)
Stok Kodu
9789758007684
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
160
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
1999-10
Çeviren
Mehmet İsmail,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
3. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat