Vizüalizasyon Vizüalizasyon, kendi içimizde ve yaşamlarımızda arzulanan değişiklikleri yaratmak için kullanılan yaratıcı ve pozitif bir yoldur ve imajinasyonu harekete geçirmektedir.
Eser, imajinasyonun önemini, vizüalizasyonda geçerli teknikleri, rüyalarımızdan nasıl yararlanabileceğimizi, vizüalizasyonun yaşamlarımızı geliştirmemize nasıl yardımı olabileceğini bize göstermektedir. Kitap, uygulamalar, telkin ve alıştırmalar sunarak, örnekler vermektedir.
Yazar, Vizüalizasyon tekniklerinin spor takımları ve kanserli gruplara uygulamış ve dikkate değer bir başarı elde etmiştir. Bu bakımdan eser, ütopik, gerçek dışı olguları değil, denenmiş , insanlara yararları olduğu kanıtlanmış bilimsel bir konuyu ele almaktadır.
Kitap, çok sayıda uygulamalı telkin ve alıştırma örnekleri içermekte, herkesin kendi ruhsal yapısında zaten var olan yapıcı ve yaratıcı kapasiteleri açığa çıkarmaları için okuyucuyu adeta zorlamaktadır.
Yaşamınızı ve geleceğinizi insan olmanın elverdiği ölçüde değiştirmeye karar verin. Senaryonuzu yazıp, filmi yönetin ve uygulayın.
Ortaya çıkabilecek olumsuzluklarla baş etmeyi ve problemlerle uğraşmayı öğrenin. Başlangıçta süreç zor gelse de denemeye devam edin. Başarmaya değecek her şey uğraşmaya da değer.
Kendinize beyin gücünüze ve imajinasyonunuza güvenin. Değişmekten asla korkmayın.
Hiç kimsenin öz güveni olmadan doğmadığını unutmayın. Bizler hepimiz kendimizi gelecek için tekrar programlayabiliriz. Vizüalizasyon, Ursula Markham, 9789758007240, Ruh ve Madde Yayıncılık, Perihan Uysal
Stok Kodu
9789758007240
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
200
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
1996-11
Çeviren
Perihan Uysal,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat