Ziynet-ül-Kulub (Şamua)(Kalplerin Ziyneti)

%20
Ziynet-ül-Kulub (Şamua),Muzaffer Ozak
Ziynet-ül-Kulub (Şamua) Allah celle hazretlerinin izni ve inayetiyle, mânevi fikir hayatımıza armağan ettiğimiz hu nâçiz risalemiz; mahiyyet ve muhtevası bakımın­dan büyük bir iddia mahsulü değildir. Zira, bu konuda büyüklerimiz tarafından Arabi, Farisî ve diğer lisanlarda yazılmış, otunmuş ve oku­tulmuş veya yazılmış fakat halka sunulmamış bir çok değerli eserler mevcuttur. Havas ve Havassül-havas tâbir olunan ve herbiri birer gö­nül sultanı olan bu zevat-1 âli-kadrin telif buyurdukları çok kıymetli esereler yanında, bir hiç mesâbesinde olan bu risâleciği kaleme almaktan muradımız; nasipleri bizden olacak ıhvan-ı din-i mübiyne hizmet ede­bilmektir. Böylece, Cenabı-Hakkm bize ilham ve ihsan buyurduğu kadar, dilimizin söyleme gayreti ve kalemimizin yazma kudreti ile, aziz mille­timize ve muhterem din kardeşlerimize, Hak yoldaşlarımıza hayırlı ve faydalı olabileceğimizi düşündük.
Allahu azim-üş-şânm rizasım, Resûl-ü zişânm şefaat-i uzmâsım ve Evliyâullahm himem-i ruhaniyyetleri muktezasını tahsil niyyet-i hâlisa- nesiyle hazırladığımız bu risalemizde; halkımızın çoğunlukla bu konu­lardaki müşkillerini, elimizden geldiği ve gücümüzün yettiği kadar hal­letmeğe ve meçhullerine ışık tutmağa çalıştık. Bilindiği gibi, bu çok önem­li bahis İÇ ÂLEMİ ile ilgili bulunduğundan bu yol üzerinde yol kesenler,şeytan aleyh-ül-lâneye hizmet edenler ve Rahman suretinde görünen iblisler sayılamayacak kadar çoktur.
Bu risale; Hakka talip ve rizaya râgıp olanlarla, kendi özünü bil­mek murad edenlere ve insan doğup insan yaşamak ve insan olarak öl­mek isteyenlere ve nasipleri bizden olanlara İnşaali ah iyi bir reh­ber olacaktır.
Bütün gayret ve hüsn-ü-niyyetimize rağmen kusurlarımız olmuşsa, hata ve noksanlarımızın samimiyyetimize bağışlanmasını ehl-i irfanın izan ve vicdanlarından bekler, günahları, affetmesini veörtmesini se­ven Allah celle hazretlerinden, kasten irtikâp etmediğimiz zühul ve nis- yanlanmızm af buyurulmasım tazarrû ve niyaz eyler, rühaniyyet-i Mu- hammediyye ve himmet-i Evliyâullahtan bize yardımcı olmalarını di­leriz.www.ihvan.com.tr
Bu risalemizin; indi-ilâhiyyede, indi-Resûlullahta ve indi-Evliyâ- üllahta mergup ve mahbup olmasını ve Ummet-i Muhammede faydalar sağlamasını temenni ve ümit ederiz.
Tevfik, Allahtandır...
Kutb-ül-ârifiyn, Gavs-ül-vâsıliyn, Hâtem- ül-müctehidiyn Pir Sultan Muhammed Nureddin Cerrahi fahri türbedan, muk- bil-i-akdâm-ül-Evliyâ ZiynetülKulub Şamua, Kalplerin Ziyneti, Muzaffer Ozak, 3002813100049, Salah Bilici Kitabevi Yayınları
Stok Kodu
3002813100049
Boyut
140-260
Sayfa Sayısı
493
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2010-12
Kapak Türü
Ciltli
Kağıt Türü
Şamua
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat