Düşünmeden Düşünebilmenin GücüGöz Açıp Kapayıncaya Dek

%30
Düşünmeden Düşünebilmenin Gücü,Malcolm Gladwell
Arka Kapak: Malcolm Gladwell, tüm dünyada aylar boyunca çok satanlar arasında yeralmış ve milyonlarca satmış Kıvılcım Ânı kitabının yazarıdır. Daha önce Washington Post için iş ve bilim muhabirliği yapan Gladwell, şu anda New Yorker´da makale yazmaktadır. İngiltere´de doğmuş, Kanada´da büyümüştür. Halen New York´ta yaşamaktadır.

DÜŞÜNMEDEN DÜŞÜNEBİLMENİN GÜCÜ, New York Times listelerindeki yerini çıktığı günden bu yana korumuş; CNN kitabın gördüğü ilgi üzerine, kitap ve işlediği konular hakkında ülkemizde de yayınlanan bir program yapmıştır.

Çığır açan Kıvılcım Ânı adlı kitabında etrafımızdaki dünyayı nasıl anladığımızı tartışan Malcolm Gladwell, Düşünmeden Düşünebilmenin Gücü adlı yeni kitabında da bu anlamlandırmada bir devrim yaratıyor. Göz Açıp Kapayıncaya Dek, düşünmeden nasıl düşündüğümüzü, anlık yapılmış gibi görünen seçimlerin aslında o denli basit olmadığını anlatan bir kitap... Neden bazıları parlak liderlerdir de, diğerleri değildir' Neden bazıları içgüdülerini dinleyerek başarıya ulaşırken, bazıları tökezleyerek hata üstüne hata yapar' Beyinlerimizin işleyişi nasıldır gerçekten' Sınıfta, ofiste, mutfakta ve yatak odasında nasıl çalışır beynimiz' Ve neden iyi kararlar, aslında diğerlerine anlatmamızın imkânsız olduğu kararlardır.

Bu kitapta, bir çifti birkaç dakikalığına izledikten sonra bir evliliğin yürüyüp, yürüyemeyeceği hakkında öngörüde bulunabilen bir psikologu; daha top rakete değmeden, oyuncunun çift hata yapıp yapmayacağını söyleyen bir tenis hocasını; sahte bir eseri bir bakışta anlayan bir antika uzmanını tanıyacaksınız. Ayrıca göz açıp kapayıncaya dek verilmiş başarısız kararları da okuyacaksınız. Kitap, size, en iyi seçimleri yapabilenlerin, en fazla bilgiyi gözden geçiren veya konuya en fazla kafa yoranlar değil, kendilerini, "ince-dilimleme" dediğimiz yöntemde, yani çok sayıda değişken arasından en önemlilerini süzgeçten geçirebilmede mükemmelleştirmiş insanların olduğunu öğretecek.

Çok satan Kıvılcım Ânı´nın yazarı Malcolm Gladwell, birbirlerinden uzak disiplinler arasında ortak noktalar bulma konusundaki ustalığını bir kez daha sergiliyor. Değindiği tüm örnek vakalar okuyucuyu hem tatmin ediyor, hem de geniş bir yelpazeye yayılmış farklı alanları birleştirerek gerçeğe doğru yolculukta güçlü bir kılavuzluk sunuyor.

İş´te, Aşk´ta, ve bütün yaşamda saçmasapan "SIR"lar değil, ... İnsan Bilimlerinin son araştırmalarıyla kanıtlanmış bilimsel gerçekler.

Ânlık yargınıza güvenin ve bu kitabı alın, memnun kalacaksınız. - NEW YORK TIMES

Harikulade... Sonuçları aşk hayatımız için olduğu kadar, cüzdanlarımız için de çığır açıcı. - OBSERVER

"Düşünmeden Düşünebilmenin Gücü" hayatınızı değiştirebilecek kadar önemli bir kitap. - ESQUİRE

(Tanıtım bülteninden)
Stok Kodu
9789756277379
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
262
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2007-10
Çeviren
Burcu Sipahioğlu
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat