Dost Mu Kâbus Mu Çaktırmadan Hayatınızı Mahveden En İyi Dostunuz

%30
Dost Mu Kâbus Mu Çaktırmadan Hayatınızı Mahveden En İyi Dostunuz,Mike
Dost Mu Kâbus Mu Çaktırmadan Hayatınızı Mahveden En İyi Dostunuz Üniversite'de tanıştınız ve o yıllardan beri aranızda gizli saklı hiçbir şey yok. O Dostunuz en nihayet . Artık geçmişte kalmış çocuksu ve aptalca hırslarınızdan, pişmanlık haberdar ve mazinizin bu karanlık anlarını size hatırlatıp eziyet etmekten büyük zevk alıyor. Size kendinizi mutsuz hissettirmek en sevdiği hobisi O güya dostunuz. Ama ondan kurtuluş yok. Çünkü aslında o, en büyük Kâbusunuz...

Böyle bir düşmanını varsa, düşmana ihtiyacınız yok.

Pasif-agresifliğin efendisi, bir fısıltı gibi hissedilmez ve siyanür gibi etkili bu dostunuz, aslında, altınızdaki halıyı nasıl çekip, sizi nasıl tökezletebileceğini çok iyi bilen bir kâbustur. İşinizi beğenmez, sevgilinizi beğenmez, meraklarınızı hor görür, başarılarınızı küçümser ve size kendinizi bir zavallı gibi hissettirir. Ta ki sizi gerçek bir zavallıya dönüştürünceye dek.

"Hem gülerek, hem de sinirden tırnaklarınızı yiyerek okuyacağınız bir kitap. Bu tip insanlardan ne kadar nefret ettiysem, kitabı da o kadar sevdim."
- Margaret Cho

"Mike Albo, New York sosyal hayatının en gözde kara mizah ustası. Dost mu Kâbus mu alçakgönüllü olmaya müsaade etmeyecek kadar başarılı bir güldürü."
- New York Times

"Kitabın ilk cümlesiyle beraber gülmeye başladım ve son cümlesine kadar kendimi tutamadan sürekli güldüm. Ve kitabı tamamladığımda, arkadaş toplantılarına söyleyip söyleyip güleceğim tonla espri kalmıştı aklmda.
- Malcolm Gladwell

"Güya en yakın dostunuzdan 15 yıl boyunca dinlediğiniz gönül kırıklıklarınızın, kötü seçimlerinizin, fazla kilolarınızın, sağlık sorunlarınızın ve hayatınızda olumsuz giden her şeyin hikayesi... Mike Albo ve yardımcı yazarı Virginia Heffernan, isimsiz bir kahramanını, dost elinde çöküşünü komik bir dille anlatırken, aslında hayatı hiç umursamadan ve sorgulamadan her yeni popüler akıma uyum göstermeye çalışan ve ümitsizce bu akımın parçası olmaya gayret eden kayıp kuşaklardaki güvensizlik hissini de yansıtıyorlar... Asla eksimeyecek ve ardında keyifli bir tat bırakan usta işi bir mizah çalışması." Dost Mu Kâbus Mu Çaktırmadan Hayatınızı Mahveden En İyi Dostunuz, Salyangoz Yayınları, Deniz Tavas, 9799756277163, Mike Albo
Stok Kodu
9799756277163
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
136
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006-2
Çeviren
Deniz Tavas
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat